«Молочні ріки» й доглянуті поля

Дата: 18-11-2018, 11:01

«Молочні ріки» й доглянуті поля
СТОВ «Агрофірма "Злагода"» господарює у Жашківському районі в семи населених пунктах: у самому Жашкові та селах Зелений Ріг, Житники, Пугачівка, Сорокотяга, Скибин і Тетерівка. В обробітку – 9 тис. 235 га землі. Також у структурі фірми є Жашківський автопарк, який налічує 28 КамАЗів. Загалом підприємство надає роботу 350 селянам.

Із турботою про людей

– Здебільшого займаємося вирощуванням зернових культур: соняшник, кукурудза, соя, ячмінь, пшениця. А також – цукровий буряк. Ще в Сорокотязі маємо ферму ВРХ, – розповідає про господарство його керівниця Тетяна Ремінна.

Засновники, керівники, спеціалісти підприємства постійно працюють над удосконаленням технології вирощування сільськогосподарських культур і ведення тваринницької галузі, що дає свої результати. Та найбільшою цінністю на підприємстві є працівники.
– Я не хочу виділяти персонально когось, адже кожен на своєму робочому місці є гвинтиком великого механізму і його праця важлива, аби цей механізм працював справно. Механізатори і доярки, водії та різноробочі, спеціалісти, обліковці, завідувачі складів – всі добросовісно виконують свою роботу, – говорить керівниця.
Більше 4 тисяч пайовиків довірили СТОВ «Агрофірма "Злагода"» свої паї, за що мають достойну орендну плату – близько 5 тисяч гривень на 1 га, а ще кошти на оранку присадибних ділянок у розмірі 1 тис. грн.
Також СТОВ «Агрофірма "Злагода"» займається не лише виробництвом, а приділяє велику увагу вирішенню соціальних питань у селах, де орендує землю.
− Щороку більше мільйона гривень витрачається на ремонт доріг, прогортання снігу взимку, утримання соціальних працівників у населених пунктах, які займаються благоустроєм, надаємо допомогу на поховання пайовиків, харчування дітей у школах та дитячих установах, на проведення різних культурно-масових заходів у селах. На жаль, усі перераховані мною заходи – це невеличка часточка від тієї потреби, яку мають на сьогодні люди у своєму житті, – каже Тетяна Миколаївна.

Хто що знає, той і хліб заробляєУ сфері агрономії вже 12 років працює Петро Цибульський, каже, що пройшов усі ланки, починаючи від тракториста. Нині став головним агрономом Жашківської філії СТОВ «Агрофірма "Злагода"», на цій посаді лише півроку – до цього працював дільничним агрономом.

«Молочні ріки» й доглянуті поля

– Прагнув завжди чогось більшого, тож став головним агрономом і вважаю свою роботу максимально творчою з усіх попередніх, − розповідає пан Петро. – Головному агроному треба вміти імпровізувати, тут немає усталених шаблонів – у кожній ситуації потрібно думати, жоден рік ситуація ще не повторилася – щораз інші погодні умови, інші культури, на іншому місці посаджені. Наша мета – щороку отримувати максимальні врожаї.

Основними культурами на підприємстві є кукурудза – 3 207 га, озима пшениця – 1 324 га, цукровий буряк – 1 750 га, ріпак – 227 га, ячмінь – 458 га, соняшник і яра пшениця – по 600 га, також вирощують культури на зелені корми.


«Молочні ріки» й доглянуті поля


Олександр Волохатюк працює трактористом у Жашківській філії СТОВ «Агрофірма "Злагода"» вже 9 років.
– Робота мені подобається, інакше вже б давно пішов, – жартує чоловік. – А ще подобається хороше ставлення керівництва, висока зарплата, соціальне забезпечення працівників, а особливо – харчування. Тому що робота на полі непроста й вимагає багато сил.«Молочні ріки» й доглянуті поля


Десятий рік у СТОВ «Агрофірма "Злагода"» працює головний інженер Геннадій Осадчук.
– Загалом у цій сфері працюю 12 років, – ремонтуємо техніку агрофірми у складі команди ще п’ятьох механіків, – каже чоловік. – Обслуговуємо тракторний парк, де основу складають марки «John Deere» (шість тракторів). Також є 2 трактори «Case». Ними ми за добу можемо виорати приблизно 540−560 га. Плуги та культиватори у фірмі в основному марки «LEMKEN», маємо також потужний широкоохопний культиватор «John Deere 2210». За добу такий агрегат може покривати площу до 140–160 га.


«Молочні ріки» й доглянуті поля

Інженерну службу здебільшого обслуговує досвідчений водій Василь Кошляк, про нього у колективі кажуть «безвідмовна людина», він працює і вдень, і вночі, коли потрібно терміново підвезти запасні частини, мастила чи щось інше для уникнення надзвичайної ситуації.
– Ось зараз я привіз хлопцям на поле необхідні запчастини, – розповідає пан Василь. – Якщо потрібна буде ще якась допомога, я з радістю стану у пригоді.


«Молочні ріки» й доглянуті поля

Віктор Голубченко механізатором працює третій рік. Навесні – на тракторі, зараз навантажувачем нагортає цукровий буряк.
– Умови роботи у нас, вважаю, найкращі в районі: зарплату і аванс отримуємо вчасно, маємо триразове харчування, забезпечують достойну виплату за паї: хочеш – гроші береш, хочеш – зерном, − розповідає чоловік.«Молочні ріки» й доглянуті поля
Водій вантажівки Іван Солод працює у фірмі 2 роки.
– Умовами праці задоволений, якби не влаштовувало щось, то шукав би іншу роботу, – каже водій. – Щоправда, потрібно скоро буде поступатися місцем молодим, бо робота водія вимагає здоров’я. Звісно, можна було б більше виконати роботи, якби полагодили дороги. Це для водія сьогодні найбільша проблема, а для автомобіля, нема чого й казати, – щодня ремонти: то ресора, то гальма, а це – велика затримка, не встигаю робити стільки, скільки б хотілося.

«Молочні ріки» й доглянуті поля

Сергій Починок, водій автомашини, возить людей на роботу.
– Моє завдання – зробити так, щоб кожен працівник вчасно потрапив на робоче місце, – каже Сергій. – На підприємстві працюють люди з навколишніх сіл, треба забрати-відвезти, то це мої обов’язки. Також вивожу на поле обіди, бо ситі працівники – вчасно зроблена робота.


Сучасна молочна ферма єдина на весь район


Молочно-товарну ферму Сорокотязької філії СТОВ «Агрофірма "Злагода"» обслуговує 26 осіб. На фермі працює 5 операторів машинного доїння й одна доярка на заміну, фуражири, трактористи, які обслуговують міксери та адміністрація.


«Молочні ріки» й доглянуті поля

Уже 8-й рік, як прийшла у сферу тваринництва в Сорокотязьку філію СТОВ «Агрофірма "Злагода"» зоотехнік Ольга Рекротюк.
– Наразі на фермі поголів’я налічує 450 ВРХ, із яких 240 голів дійного стада, – розповідає пані Ольга. − Працюємо зараз на перспективу: плануємо заповнити два приміщення дійного стада, будуємо приміщення для безприв’язного утримання корів. У планах – родильне відділення. Поголів’я постійно оновлююється високопродуктивними первістками, плануємо досягти позначки 500 голів високодійного стада. Маємо повністю автоматизовану ферму, в нас немає контакту людини з молоком. А ще я вдячна керівництву фірми за те, що маю змогу працювати у своєму селі, отримувати високу стабільну заробітну плату – це має велике значення на сьогодні. Наразі мені й робота подобається, і платять за неї добре, і нікуди не потрібно їхати. В нас у сім’ї працювати з тваринами стало вже сімейною традицією – моя мама теж була головним зоотехніком.


«Молочні ріки» й доглянуті поля

Завідувач ферми Олена Токменко у тваринництві працює більше 32-х років, 10-й рік трудиться у СТОВ «Агрофірма "Злагода"».
– Наша ферма – єдина в районі, де постійно удосконалюється обладнання, добудовується, розширюється виробництво. Загалом 1 людина обслуговує до 50 корів, плануємо вийти на 7 тисяч валового надою в рік. Робота мені подобається, дуже задоволена умовами. Сина сюди привела – працює також у «Злагоді» слюсарем із обслуговування обладнання на фермі, – говорить жінка.

«Молочні ріки» й доглянуті поля

Про свої будні розповідає операторка машинного доїння Світлана Костючик:
– Моя робота розпочинається о 6 ранку, і до 8-ї триває ранкове доїння. Тоді можна домашню роботу зробити. Вечірнє доїння триває з 17-ї до 20-ї. Можна сказати, що я продовжую родинну традицію: моя мати працювала і дояркою, і телятницею. Тут працюю вже 4 роки – люблю худобу, не кожен піде на таку роботу, треба мати тягу до цього. Заробітною платою задоволена: 10 тисяч на місяць – достойна оплата, як на мене.

Сніжана Калюжна

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода