Коваленко розповіла про адміністративну реформу

Дата: 1-05-2014, 15:03

Коваленко розповіла про адміністративну реформу
У чому саме полягатиме децентралізація, про яку так багато говорять в Україні останнім часом, розповіла вчора під час консультативно-координаційної ради з питань розвитку місцевого самоврядування голова Черкаської облради Валентина Коваленко. Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

– Розглядається трирівнева система адміністративно-територіального устрою України: область, район, громада, – зазначила Коваленко. – Функції виконавчої влади від місцевих адміністрацій перейдуть до виконкомів рад відповідного рівня. Між самими органами місцевого самоврядування повноваження поділятимуться за принципом субсидіальності – передачі максимуму повноважень на найнижчий рівень органів влади (звісно, за можливості виконання ними цих повноважень). Для реалізації цих повноважень органи місцевого самоврядування забезпечуються необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі – й за рахунок іншого, ніж зараз, розподілу податків.

Замість державних адміністрацій, які ліквідовуються, буде утворено державні представництва на чолі з префектами. Але ці представництва матимуть лише контрольно-наглядові та координаційні, а не виконавчі, функції. За основу реформи місцевого самоврядування було взято досвід Польщі, а також Швейцарії.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода