Геннадій Бобов допоміг школі на Городищині

Дата: 5-01-2019, 09:01

Геннадій Бобов допоміг школі на Городищині
Історія школи в селі Старосілля, що на Городищині, бере свій початок ще в ХІХ столітті. 156 років, які проіснував освітній заклад, – це багато чи мало? Та скільки б років не було, школа молода доти, допоки лунають у ній дитячі голоси, звучить дзвінок, скликаючи учнів на урок. Згідно з архівними даними, у нашому селі школу вперше відкрили в 1862 році. Це була двокласна церковно-приходська школа, де навчалося декілька десятків дітей.

За розповідями старожилів, десь у 1907−1908 роках у селі Старосілля збудували нову чотирикласну школу на кошти земства. І навчались там старосільські учні аж до 1930 року. А в 1930-му в селі відкрили семирічну школу. На ній красувалась вивіска – «Велика Старосільська школа колгоспної молоді».

У 1935 році Старосільська школа перейшла в статус восьмирічної, а в 1937 році утворили десятирічну школу, атестати зрілості з якої отримали чотири довоєнних випуски.

Страшні й сумні були воєнні роки для школи. У ній розташовувалась німецька комендатура, а один клас «переобладнали» під катівню – стіни нацисти залили смолою, щоб не видно було слідів катування наших односельців. За часи лихоліття школу повністю зруйновали. Та настав радісний час. Уже в 1944 році на її подвір’ї знову залунали дитячі голоси. Але приміщень не вистачало, навчались у дві зміни у допоміжних приміщеннях по різних кутках села. Після війни у середній та вечірній школі навчалося 800 учнів − молодь лише після війни пішла навчатися у вечірню школу. У цих переростків був великий потяг до навчання. Їх навчалося близько 200 осіб. Нове приміщення школи, де зараз навчаються діти села Старосілля, почало діяти у 1983 році. Директором на той час був Борис Григорович Плохута.

Починаючи із 1954 року Старосільська школа дала середню освіту понад півтори тисячі учнів. Із них вечірню школу закінчили 73 учні, 38 учнів закінчили школу із золотою медаллю, 24 – із срібною.

Із 2000 року школу очолює Володимир Орестович Лашта. У 2018−2019 навчальному році педагогічний склад налічує 17 вчителів. Із них 2 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 11 – «спеціаліст І категорії» та 4 – «спеціаліст ІІ категорії». Приміщення школи красиве, а в її стінах із року в рік вчителі зустрічають, навчають і проводжають у життя своїх вихованців. Як і в кожній родині, у нас є свої традиції – це і вшанування загиблих воїнів під Крутами, вшанування загиблих старосільчан у Другій світовій війні. Колектив школи спільно з працівниками старосільського центру культури та дозвілля цікаво та змістовно організовує традиційні народознавчі свята (Андріївські вечорниці, святкування Нового року, Дня матері, Івана Купала).

Школа пишається своїми кращими учнями та їхніми досягненнями у навчанні та спорті. Вони є неодноразовими призерами районних змагань із настільного тенісу, волейболу, шахів, шашок. Вагомий внесок учителі вкладають у підготовку обдарованих учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах. Щороку наша школа має призерів із біології, інформаційних технологій, географії, англійської мови, екології, математики, трудового навчання, у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика та літературному конкурсі імені Тараса Шевченка. Значну увагу приділяємо участі школярів у конкурсі захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. Ми маємо призові місця з біології, екології та географії.

Із 1 липня 2018 року Старосільська школа має назву Старосільський заклад загальної середньої освіти І−ІІІ ступенів Мліївської сільської ради Городищенського району Черкаської області. Мліївська ОТГ піклується про фінансове та матеріально-технічне забезпечення нашого закладу. Так, згідно з вимогами Нової української школи, для учнів 1 класу придбали нові парти та сучасне обладнання. Також для школи за кошти батьків та громади замінили нові віконні блоки, що дало змогу покращити тепловий режим у класних кімнатах.

Приємно й те, що шкільне життя небайдуже і для нашого народного депутата. Нещодавно навчальний заклад отримав у дарунок новий холодильник від Геннадія Борисовича Бобова, а днями − кольоровий телевізор.

Учнівський, батьківський та педагогічний колективи школи висловлюють щиру подяку за Вашу підтримку і допомогу школі. Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру у майбутнє нашого краю. Нехай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за часточку душі, подаровану дітям!

Людмила Олексіївна Грідасова, заступник директора із навчально-виховної роботи

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода