Чиї рушники?

Дата: 31-10-2013, 13:44

Спочатку колекція з рушників розміщувалась у місцевому будинку піонерів, тоді у студентському гуртожитку. Згодом тимчасово зберігалася у каптерці університету, аж поки ректор не надав на третьому поверсі кімнату із сигналізацією під музей. Ніякої угоди на те, що музейні експонати належать університету ми не укладали. Бабуся колекцію збирала сама, купувала за власні гроші. Коли звільнилася, вирішила забрати.
Забрати встигли тільки рушники черняхівської доби. Інше залишили, до наступного разу. Коли вранці прийшов по решту, двері були зачинені лише на один замок, хоч замикав на два. Помітив, що пакети із рушниками, які складав вчора були перебрані. Кілька вишитих сорочок пропали. Інше не помітив, бо зайшла жінка із бухгалтерії та декан факультету. Повідомили, що зараз проведуть інвентаризацію, мовляв, що речі з музею на балансі університету. Наступного дня знайшов опечатані двері музею, на пломбі із паперу була проставлена печатка навчального закладу.
- Що там забирати? То велике питання чиї ті рушники, якщо її то чому вони в університеті. Ми зараз розбираємося з цим питанням і поки що нічого не можу сказати. Не ясно чия то власність, треба вивчати підтверджуючі документи.
Те, що музей розташовано в університеті (зокрема в Інституті української філології та соціальних комунікацій), — його перевага. Оскільки це, по суті, навчальна лабораторія для наших студентів. Навчальним планом передбачено окрему фольклорну або українознавчу практику для студентів-філологів, саме там вони її проходять. Власне, матеріал для музею збирався саме під час таких експедицій по селах. Те, що він знаходиться у навчальному закладі, ніяк не заважає тому, щоб туди будь-хто приходив на екскурсію. Якби Музей рушника офіційно отримав статус обласного чи міського музею, то, мабуть, для самої колекції це, звичайно, було б непогано, оскільки тоді це буде індивідуальна структурна одиниця з відповідним затвердженим штатом. А поки що він має аматорський характер без окремо виділених для цього ставок. Тобто працює як навчальна лабораторія для студентів.
Право розпоряджатися колекцією має лише його засновниця
Рушники вже давно власність університету
Не відомо, якою буде доля колекції, коли вона опиниться в приватних руках
Інше

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода