Президент відкрив пам'ятник митрополиту Липківському в Черкасах

Дата: 18-01-2019, 13:00

Президент відкрив пам'ятник митрополиту Липківському в Черкасах
Сьогодні до Черкас завітав Президент України Петро Порошенко. У рамках візиту він відкриє пам’ятник першому митрополиту Української автокефальної православної церкви Василю Липківському. Прол це пише сайт «Вичерпно».
Щоб подивитися на це дійство, біля Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського, де встановлений пам’ятник, зійшлося близько тисячі черкасців.- Рік за роком ми повертаємо собі історичну пам’ять і вшановуємо справжніх героїв. І серед них ваш земляк, перший митрополит Липківський. Тоді ще розпочали боротьбу за автокефалію української церкви, але через внутрішні чвари цього не відбулося. Коли польська держава звернулася по автокефалію, то їй її дали у 1920 році, а нам ні. Чому так сталося? Бо тоді вже не було української держави. Автокефалія дається лише незалежним державам. Москва не пробачила митрополиту Василю Липківському і в 73 роки він був розстріляний. Тепер ми вшановуємо справжнього патріота України. 100 років по тому ми з вами здійснили мрію і завершили справу всього життя митрополита. Справедливість відновлено. А наша церква постала серед інших церков світу, — сказав Петро Порошенко під час відкриття пам’ятника Василю Липківському.
Із Президентом України прибув до Черкас і митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Президент відкрив пам'ятник митрополиту Липківському в Черкасах
Президент відкрив пам'ятник митрополиту Липківському в Черкасах


Довідково:


Митрополит Київський і всієї України Василь (в миру: Василь Костянтинович Липківський — український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію українського православ’я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви. У 1919–1927 рр. — останній настоятель та доглядач Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського — «апостол українського релігійно-національного відродження».
За час митрополичого служіння доклав надзвичайних зусиль до розбудови української православної церкви та спромігся перетворити її на впливовий фактор життя тогочасного українського суспільства. Відвідав з особистими візитами понад 400 парафій, де зустрічався з вірними УАПЦ та проповідував. Здійснив численні переклади українською мовою богослужбової та релігійної літератури. Є автором «Історії Української церкви». У віці 73 років розстріляний за вироком «трійки» НКВС. Точне місце поховання невідоме (на Лук’янівському цвинтарі в Києві встановлено символічний пам’ятний хрест). 1989 року реабілітований «за відсутністю складу злочину». ІІІ помісний Собор УАПЦ 27 листопада 1997 року канонізував Василя (Липківського) як святого в лику священномучеників.

У ході візиту Глава держави також візьме участь у подячному молебні з нагоди отримання Томосу. Також Петро Порошенко планує відвідати Золотоніський та Чорнобаївський райони.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода