Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)

Дата: 19-01-2019, 15:03

Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)
Водохреще – одне з найважливіших свят календарно-обрядового циклу українців і велике християнське свято, яке відзначає увесь світ. Багато хто з черкащан вважає своїм святим обов’язком у цей день зануритись у ополонку. Кореспонденти «Нової Доби» звернулися до черкащан із запитанням, чи відзначають вони це свято і як саме?

Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)

Анатолій Головаченко, пенсіонер
Водохреще – то хороше свято. А особливо воно подобається мені тим, що корисне для здоров’я. Думаю, пірнати в ополонку в цей день, то дуже корисно і правильно. Той, хто купається, загартовує свій організм і зміцнює дух. На жаль, останнім часом, до цього почали прив’язувати різні політичні речі. Це неправильно і навіть трохи обурює. Бо люди купалися століттями і купатимуться й далі, вже після того, як про нинішніх владців усі просто забудуть. Хотілося б, щоб якомога більше людей пірнало у воду в цей день.Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)

Анатолій Федорович, пенсіонер
До Водохреща ставлюся так, як і до будь-якого релігійного свята. Вважаю його потрібним і важливим. Пам’ятаю, як ще в в моєму довоєнному дитинстві, коли я жив у селі, ми його відзначали дуже врочисто. Вирубували в кризі хрест, намащували буряком. Потім школа, радянська педагогіка, словом виховали нас безбожниками. А це дуже погано, хоча б тому, що свято це корисне для здоров’я. Правда, я давно вже не купаюся і навіть не вмиваюся холодною водою, бо здоров’я не дозволяє.

Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)

Валентина Головко, пенсіонер
Звичайно ставлюся, а як до нього потрібно ставитися? День, як день. Нічим не відрізняється від решти інших. Я його ніяк не святкую. До ополонки не ходжу, навіть дивитися на таке не хочу. По-перше, це дуже холодно, а по-друге ноги болять ходить туди-сюди без діла. А що ви хотіли? 81 рік людині. Вже все болить. Проведу його, як і решту днів сама, бо в мене тут навіть рідних нікого немає. Таке життя настало, що всі по закордонах роз’їхалися. Лише я одна і лишилася.

Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)

Валентина Гуріна, пенсіонер
Дуже позитивно ставлюся. Хороше, світле, добре свято. Пірнати, звісно, не наважуся. Куди вже мені серед молодих там світитися. А от племінник мій пірнатиме, щоправда не тут, а у Вінниці, бо він там живе. Та я б і сама може ризикнула, але ж уже роки не ті, страшно. Але відзначати все одно буду. Аякже! У церкву сходжу. Подивлюся, як там гарно співають і правлять, які люди в цей день усі добрі. Аж на душі стає краще тоді. А в мене племінник у Вінниці живе.
Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)

Нінель Фіщук, пенсіонерка
Позитивно ставлюся. Причому саме свято мені якось не дуже цікаве, а от оця традиція пірнання в ополонку дуже правильна, на мою думку. Я років 4 займалася моржуванням, входила до спільноти черкаських моржів, яку очолює Олександр Толбатов, тому добре знаю, наскільки це корисна і потрібна справа. На жаль, нині вже не пірнаю, бо маю проблеми зі здоров’ям, але дуже поважаю і підтримую тих людей, які це роблять.


Чи відзначаєте ви Водохреще (ОПИТУВАННЯ)

Олесь Іванов, лікар
Думаю, що це дуже хороше і надзвичайно правильне свято. Ми разом з друзями вшановували його відповідним чином років десять. Навіть зараз приємно згадати ті відчуття. Вони просто суперові! Ми спочатку йшли в лазню, потім звідти – в ополонку. А потім вибиралися і хвилин 10 – 15 ходили по берегу. Якщо все робити правильно і з дотриманням відповідних вимог, це надзвичайно корисна вправа. Цього року пірнати вже не планую, бо трішки вік не той, але відзначати буду.

Спілкувалися Валерія Тімергаліна, Владислав Бедринець

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода