На Городищині вже три церкви розірвали відносини з московським патріархатом

Володимир Чос, RSS,
Дата: 12-02-2019, 10:43

Вийти з юрисдикції московського патріархату і влитися до новоствореної Православної Церкви України вирішили вже три релігійні громади Городищенського району. Спочатку таке рішення ухвалили прихожани храму Успіння Пресвятої Богородиці села Мліїв. Так вирішили на свято Водохреща, коли на богослужіння зібралося понад двісті осіб. Священик Михайло Негер користується повагою громади, адже служить у Млієві майже двадцять років. Його стараннями у 2009 році побудовано гарний храм, на подвір’ї якого встановлено пам’ятник святому Данилу Кушніру, який був родом із цього села. Священик п’ятнадцять разів возив гуманітарну допомогу воїнам АТО.

Потім громада Свято-Миколаївського храму села Орловець одностайно висловилася за перехід до Православної Церкви України. Священик Петро Блонський запросив до обговорення усіх селян. Збори провели в будинку культури. Люди мали можливість запитати про все, що їх цікавило, зокрема про мову церковного богослужіння. Голосували у відкритий спосіб, за участі обраної лічильної комісії. Храм дерев’яний, побудований у 1779 році запорізьким козаком Кирилом Половим.

А нещодавно і громада Свято-Стефанівського храму м. Городище визначилися з виходом з-під юрисдикції московського патріархату. Цей храм збудований у 1998 році в мікрорайоні колишнього цукрокомбінату. Її незмінним настоятелем є Богдан Жигало – дослідник церковної історії, священик-волонтер. Переважна більшість парафіян без вагань підтримали пропозицію священика перейти до ПЦУ. Щоправда, частина людей таки залишила збори, але вони склали незрівнянну меншість порівняно з тими, хто проголосував за перехід.

Наразі релігійні громади упорядковують усі необхідні протоколи для юридичного оформлення своїх рішень. Очікується, що й інші релігійні громади району проведуть збори за приєднання до помісної Православної Церкви України.

На Городищині вже три церкви розірвали відносини з московським патріархатомНа Городищині вже три церкви розірвали відносини з московським патріархатомНа Городищині вже три церкви розірвали відносини з московським патріархатом

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода