У Лисянському лісгоспі залісять майже 75 гектарів

У Лисянському лісгоспі залісять майже 75 гектарів

Цьогоріч у Лисянському лісгоспі планують створити 74,6 га лісових культур, із них лісорозведення – 15 га. Найбільше висадять дуба – 45,1 га, окрім того, акацію білу – 10,2 га, сосну звичайну – 9,2 га, горіх чорний – 6,2 га та модрину європейську – 3,9 га. Також висадять 2 гектари плантацій новорічних ялинок. Про це «Нова Доба» дізналася у прес-службі Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Ліси створюватимуть із власноруч вирощеного посадкового та зібраного посівного матеріалу. Загалом для потреб лісокультурної кампанії на місцевих розсадниках лисянські лісівники виростили 188 тисяч штук сіянців: 36 тис. сіянців дуба звичайного, 42 тис. – дуба північного, 65 тис. – горіха чорного, 23 тис. – акації білої, 14 тис. – модрини європейської.

У лісгоспі перевиконали план і зібрали 11,1 тонни лісового насіння, найбільше жолудів дуба – понад 10 тонн. Саме дуб залишається головною лісоутворювальною породою для підприємства, і, безперечно, він у пріоритеті.

«Ми ретельно готуємся до лісокультурної кампанії-2019. Для цього завчасно подбали і про ресурси, і про техніку. Тож із настанням сприятливих погодних умов готові відразу розпочинати садіння лісу. Адже що раніше посадимо сіянці у відритий ґрунт, то кращою буде приживлюваність, а умови для росту – сприятливішими», – зазначає директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако.

Восени було проведено підготовку ґрунту на площі майже 20 га, на решті ділянок підготовку ґрунту проводитимуть навесні, безпосередньо перед садінням.
За словами головного лісничого Лисянського лісгоспу Віталія Марусіча, особливістю цьогорічної лісокультурної кампанії буде створення лісових культур за змішаним типом із використанням природного поновлення супутніх порід на зрубах, оскільки лісові культури, що створені однією породою, мають низьку стійкість до шкідливих факторів, що впливає на їхній розвиток та призводить до всихання. Тому значна частина культур буде створена з шириною міжрядь 6 м, що дасть змогу у міжряддях сформувати куліси з природного поновлення супутніх порід та отримати змішані за породами деревостани. Крім того, у 2019 році буде розширено асортимент порід при заготівлі лісового насіння. Планують, зокрема, заготовити насіння та виростити сіянці липи дрібнолистої, ясена звичайного, клена гостролистого, маслинки вузьколистої, які в подальшому будуть використовуватись на роботах з лісорозведення та лісовідновлення на зрубах з відсутнім природнім поновленням супутніх лісоутворювальних порід.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x