Весна квапить із польовими роботами

Дата: 7-03-2019, 11:01

Весна квапить із польовими роботами
Завдяки теплим повітряним хвилям із заходу вже більше місяця переважає дуже тепла погода, яка за середньодобовими температурами повітря випереджає календар майже на місяць, зазначає начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій постригань.
Як наслідок, на середину лютого озимина відновила аегетацію в південних та окремих західних районах України, а 6 березня і на Черкащині.

Такі строки початку вегетації вважаються ранніми і найбільш сприятливими для формування майбутнього урожаю озимих зернових. Особливо для слаборозвинених посівів, які мають можливість кущитись та формувати кореневу систему при низькій висоті сонця і короткому світловому дні.

Попри теплу та вітряну погоду, верхні шари ґрунту на полях області ще надміру зволожені, і техніка не може виїхати на поля. Середня температура ґрунту на глибині 10 см становить +2+3°.

За попереднім прогнозом, березень і надалі буде типовим перехідним місяцем. Та й, за статистикою, після лютневого тепла дружніх весен не буває. А це значить, що на підвищеному температурному фоні спостерігатимуться часті затоки холоду та посилений вітер із невеликими дощами в окремі дні.
Тож, зважаючи на умови для швидкого висушування ґрунту, не слід зволікати із початком весняної сівби та вчасним закриттям вологи у ґрунті.

Пшениця яра, овес, ячмінь, чечевиця, горох та городні (селера, морква, редис, петрушка, пастернак, цибуля-чорнушка) цілком комфортно почувають себе навіть у непрогрітому ґрунті, стійкі до заморозків і витримують до 8° морозу.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода