Прогулянки в лісі лікують хворе серце та легені

Дата: 11-03-2019, 10:41

Прогулянки в лісі лікують хворе серце та легені
Прогулянка в лісі – чудовий засіб від депресії, проблем із серцем і легенями. Про користь лісового повітря і про те, який ліс має найбільш цілющі властивості, «Нова Доба» розповість далі.

Чи знали ви про такий термін, як «лісотерапія»? Прогулянка в лісі робить нас здоровішими, покращує роботу серця й розумову активність. Про користь прогулянок на свіжому повітрі говорять не лише вчені. За їхніми дослідженнями, лісове повітря містить понад 200 летких біологічно активних речовин. Ці речовини впливають як на фізичний, так і на емоційний стан: підвищують працездатність, покращують розумову активність. Після прогулянки в лісі нормалізується частота пульсу, поліпшується вентиляція легенів, підвищується вміст гемоглобіну в крові та стійкість організму до інфекцій.

Фітонциди – біологічно активні речовини, що їх виділяють рослини. Вони здатні вбивати або пригнічувати ріст і розвиток хвороботворних бактерій. Найбільше фітонцидів виділяють ялина, ялиця, ялівець, сосна, береза, черемха, дуб, клен.

Фітонциди сосни вбивають збудника туберкульозу (паличку Коха) і кишкову паличку, ялиці – збудника коклюшу, а тополі та берези – золотистого стафілокока.

1 га ялівцевого лісу виділяє в добу близько 30 кг летких фітонцидів, соснового бору – 5 кг/добу, що значно знижує кількість мікрофлори в повітрі. Молоді рослини виділяють більше активних речовин. Має значення також сезон і час дня: влітку, в червні, після полудня кількість фітонцидів максимальна. Повітря в молодому сосновому бору майже стерильне: 1 м³ цього повітря містить до 200–300 бактеріальних клітин.

Негативні аеройони називають «повітряними вітамінами». Їх у великій кількості містить лісове повітря. Цілющі аеройони підвищують імунітет, покращують загальне самопочуття і мають потужний антиоксидантний ефект: вони здатні подовжити молодість.

У наших квартирах концентрація негативно заряджених аеройонів у повітрі рідко перевищує 100–200 ай/см3, хоча нормою вважають 600 ай/см3, що в рази вище за реальне значення.

Недолік йонізації викликає постійне кисневе голодування, ослаблення імунітету, втрату уваги, зниження працездатності, підвищену стомлюваність. Найбільше аеройонів поблизу беріз, дубів і хвойних дерев.
Ефірні олії, що їх виділяє хвоя ялівцю, кедра, сосни, ялини та ялиці, знімають напругу та втому, лікують нервові розлади й безсоння, допомагають при захворюваннях органів дихання, збільшують життєву місткість легенів.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода