Акцію «Профілактика глаукоми» провели у Черкасах

Дата: 11-03-2019, 15:41

Акцію «Профілактика глаукоми» провели у Черкасах
Із 1 по 5 березня 2019 року з метою раннього виявлення та профілактики поширення глаукоми серед населення міста, та надання вчасної та якісної медичної допомоги за підтримки Департаменту охорони здоров’я та МП ЧМР закладами охорони здоров’я міста Черкаси була проведена міська акція. Адже у Черкасах згідно статистичних даних у 2018р. вперше виявлено 106 випадків глаукоми, всього зареєстровано 1 263 хворих. У цілому по місту захворюваність на глаукому за останні 3 роки зросла на 5 %. Значною мірою це пов’язано з низькою інформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування даного захворювання. Про це повідомляє КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я».

Окрім того, у світі зареєстровано 105 млн. хворих на глаукому, серед них понад 12 млн. пацієнтів – сліпих, внаслідок глаукоми. В Україні 170 тисяч людей страждає на цю недугу. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.

Протягом цього часу з пацієнтами медичних закладів проводились консультації спеціалістів. За час проведення акції оглянуто 839 осіб, проведено вимірювань внутрішньоочного тиску – 335. Вперше виявлено глаукому у 35 хворих (всі направлені на консультації до фахівців). Пацієнти з груп ризику отримали якісну інформацію про профілактику, виникнення та ускладнення захворювання. Також заклади охорони здоров’я розмістили статті на дану тематику на власних сайтах, провели лекції, бесіди, роздавали пам’ятки відвідувачам закладів охорони здоров’я. Інформація по профілактиці глаукоми демонструвалась на відео моніторах закладів охорони здоров’я.

Довідка:
Глаукома – це група захворювань органу зору, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску. Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок атрофії - загибелі зорового нерву. Основною причиною атрофії є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо всім особам старшим 40 років один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше. Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба тощо), то вона безперечно відноситься до групи ризику і повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода