«Пакунок малюка»: що входить та хто може отримати

Дата: 12-03-2019, 13:21

«Пакунок малюка»: що входить та хто може отримати
«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога у вигляді набору необхідних речей для новонародженої дитини. Загальна вартість набору становить не більш як 5 тис грн. Отримання цієї допомоги не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні. Про це повідомляє прес-служба Черкаської міськради.

Хто має право отримати таку допомогу?

Отримати допомогу «Пакунок малюка» мають право як громадяни України, так й іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі або патронатний вихователь малюка.

Патронатний вихователь отримує «пакунок малюка», якщо батьки чи родичі відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку або якщо у матері виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за немовлям.

Що входить до набору?

До набору входить усе необхідне для новонародженого: підгузки, вологі серветки, пелюшки, дитячі боді, шапочки, штани-повзунки, комбінезони, шкарпетки, термометри для води та для тіла, ножиці, ковдра, підковдра, матрац, розвивальні іграшки, рушник, мило-шампунь, крем і коробка-колиска.

Деталізований перелік та кількість дитячих товарів визначено наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2018 року № 1025 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини».

Коли надається допомога?

Видають «пакунок малюка» безпосередньо у пологовому будинку під час народження/виписки новонародженої дитини або за місцем проживання/перебування немовляти не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня її народження.

Патронатному вихователю можуть видати пакунок, якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.

Якщо на день виписки з пологового будинку «пакунок малюка» був відсутнім, отримувачу необхідно подати заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення про забезпечення такою допомогою.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Для отримання більш детальної інформації щодо порядку отримання «пакунка малюка», Вам необхідно звернутися до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації за адресою: м. Черкаси, вул. Максима Залізняка, 10 (з переліком територіальних підрозділів Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації можна ознайомитися на веб-сайті Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації підрозділи» за посиланням: http://ck-oda.gov.ua/departament-sotsialnoho-zahystu-naselennya/).

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України). У центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода