Пам’ятка виборцю

Дата: 12-03-2019, 18:30

Пам’ятка виборцю
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року.

Заздалегідь пропонуємо звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців та уточнити свої персональні дані і, за потреби, внести корективи.

Також перевірити свої персональні дані Ви можете через загальнодоступний ресурс Internet он-лайн сервіс «Кабінет виборця», що розміщений на сайті Центральної виборчої комісії.

Після 16 березня 2019 року виборці отримують іменні запрошення та мають можливість ознайомитися з попередніми списками виборців на виборчій дільниці.

У запрошенні виборців повідомляють про включення до попереднього списку виборців, адресу дільничної виборчої комісії, а також про час і місце голосування.

Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП) одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців не пізніше 25 березня 2019 року із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку виборців.

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я надається можливість проголосувати за місцем перебування. Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування.

Законодавство також забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування за п’ять днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу.

Таке право є у громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого зареєстрованого місця проживання (відрядження, лікування, навчання, робота, відпочинок, тощо), або постійно проживають в іншому місті.

Для цього необхідно звернутися у відповідний відділ ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування або за реєстрацією з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на дату виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю.

В кінці списку нової дільниці з'являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення виданого відділом ведення Державного реєстру виборців. Але знову ж таки все це можливо тільки до 25 березня, оскільки в цей день починається формування уточнених списків виборців, за якими і буде проводитися голосування.

Відділи ведення Державного реєстру виборців Придніпровського та Соснівського районів м.Черкаси розташовані за адресою:

м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307:
Відділ ведення Державного реєстру виборців Придніпровського району -
каб. 204-205, тел. 71-00-41, 71-04-65, 35-24-19
Відділ ведення Державного реєстру виборців Соснівського району -
каб. 300-301, тел. 33-53-89, 33-53-88, 33-53-87.

При собі обов’язково мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Графік роботи відділів:

Понеділок - четвер: з 8 год. до 17 год. 15 хв.
П’ятниця: з 8 год. до 16 год.
Обідня перерва: з 13 год. до 14 год.
Вихідні дні: субота та неділяПам’ятка виборцю

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода