Прокуратура розслідує справу за фактами неналежного утримання 2 малолітніх дітей та службової недбалості

Дата: 21-03-2019, 13:59

Прокуратура розслідує справу за фактами неналежного утримання 2 малолітніх дітей та службової недбалості
Органи прокуратури області вивчають обставини неналежного утримання 2-х дітей, які проживають у неприпустимих умовах. Встановлено, що батьки малолітніх не забезпечили умов для повноцінного життя, всебічного виховання й розвитку дітей та захисту їхніх прав, не створили необхідних побутових умов. Про це інформують у прес-службі прокуратури Черкаської області.

З метою повноти та об’єктивності з’ясування вказаних обставин події органи прокуратури забезпечили прийняття рішення в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством.

Так, за фактом злісного невиконання батьками своїх обов’язків по догляду за дітьми прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166 Кримінального кодексу України.

Одночасно з метою з’ясування умов, які сприяли порушенню прав дітей, вивчення причин відсутності контролю за умовами їхнього життя зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Крім того, на адресу служби у справах дітей Черкаської обласної державної адміністрації скеровано лист щодо необхідності вжиття додаткових заходів, спрямованих на виявлення сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, вивчення причин, що призвели до їх виникнення, вжиття негайних заходів для усунення реальної загрози життю і здоров'ю дітей та недопущення аналогічних фактів.

Наразі органи державної профілактики забрали у неблагонадійної родини двох дітей. 4-річного хлопчика направили до КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», стосовно 1-річного – вирішують питання щодо переведення до лікувальної установи.

Розслідування триває, вживають заходів, спрямованих на всебічне та повне дослідження всіх обставин справи, хід слідства взяло на контроль керівництво прокуратури.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода