Порядок оподаткування та декларування доходів особою, яка здає в оренду майновий пай іншій фізичній особі

Порядок оподаткування та декларування доходів особою,  яка здає в оренду майновий пай іншій фізичній особі

Якщо фізична особа здає в оренду пай юридичній особі або ФОП, орендар виступає податковим агентом і виплачує власнику паю дохід за вирахуванням ПДФО та військового збору. Інша річ, коли орендарем і орендодавцем виступають фізичні особи.
У такому випадку за нормами Податкового кодексу України відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. Цей орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету протягом 40 календарних днів, після останнього дня звітного (податкового) кварталу.
Суму отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року орендодавець відображає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Власникам паїв варто враховувати законодавчі зміни, які відбулися 2018 року.

Так, Законом України від 10 липня 2018 року №2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» внесені зміни до п.п. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України, відповідно до яких фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розд. IV Кодексу за нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб, сплачує (перераховує) податок до відповідного бюджету:
а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, – за місцем реєстрації у контролюючих органах, а у випадках, передбачених Кодексом, – за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості);
б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам – за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);
в) в інших випадках – за її податковою адресою, а у випадках, передбачених Кодексом, – за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).
Податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом.
Абзацом 5 п. 5 ст. 64 Бюджетного кодексу, який набрав чинності з 1 січня 2019 року, передбачено, що податок на доходи фізичних осіб, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується такими податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

Крім податку на доходи фізичних осіб, з доходів від здавання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв) справляється військовий збір за ставкою 1,5 відс.
Отже, якщо фізична особа – орендодавець отримала 2019 року дохід від іншої фізичної особи – не податкового агента за надання в оренду земельної ділянки/частки/паю, то вказаний орендодавець перераховує ПДФО та військовий збір до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
При отриманні 2018 року доходів від іншої фізичної особи – не податкового агента за надання в оренду земельної ділянки/частки/паю фізична особа – орендодавець зобов’язана до 2 травня включно подати декларацію за 2018 рік, визначити в декларації свої податкові зобов’язання та сплатити ПДФО і військовий збір до місцевого бюджету за своєю податковою адресою.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x