На Чорнобаївщині через паління трави мало не згоріло село

Дата: 2-04-2019, 11:59

На Чорнобаївщині через паління трави мало не згоріло село
1 квітня на відкритій території коло села Мохнач невідомі підпалили суху траву. Сильний поривчастий вітер сприяв швидкому поширенню вогню на значну площу. Про це повідомляють у прес-службі УДСНС України в Черкаській області.

Близько 17-ї години із зміною напрямку вітру змінився і напрямок поширення вогню, суцільна вогняна стіна почала швидко наближатися до населеного пункту. Неконтрольоване поширення вогню створило реальну загрозу не лише для житлових будинків села Мохнач, а й для розташованого неподалік лісового масиву.
Враховуючи реальну небезпеку, що склалася поряд із населеним пунктом, на боротьбу із вогнем до місця події одразу були спрямовані сили одразу двох найближчих пожежно-рятувальних частин із Чорнобая та Золотоноші.

На Чорнобаївщині через паління трави мало не згоріло село

Згодом ці підрозділи були підсилені потужною технікою аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління із Черкас, яка здатна перевозити великий запас води, та бойовими розрахунками 2-х місцевих пожежних команд із сіл Велика Бурімка та Мала Бурімка.
Допомогу у боротьбі із вогнем надали і лісники надіславши розрахунок лісової пожежної частини з Чорнобаївського лісництва.
Боротьба із вогнем тривала понад 8 годин, маневруючи технікою та наявними силами пожежні раз по разу відбивали атаки вогняної стихії на населений пункт та лісовий масив. Лише ближче до 2-ї години ночі, спільним зусиллям пожежних, лісівників та добровольців розвиток пожежі вдалось зупинити. Проте для остаточної ліквідації вогню рятувальникам довелось напружено працювати ще понад годину.

За результатами події, вогонь знищив 1,5 гектари сухої трави на околиці населеного пункту, 14 гектарів очерету та 0,2 га лісової підстилки.
Причиною пожежі стало нехтування правилами пожежної безпеки громадян, які вирішили спалити суху траву.

Нагадаємо, що днями на Звенигородщині під час спалювання сухої трави загинув чоловік.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода