Майже 60 порушень виборчого законодавства було зафіксовано в день виборів на Черкащині

Дата: 3-04-2019, 16:41

Майже 60 порушень виборчого законодавства було зафіксовано в день виборів на Черкащині
Про діяльність поліції під час виборів і порушення, які було зафіксовано, розповіли сьогодні представники ГУНП в Черкаській області. Дані було оголошено під час прес-конференції за участі начальника ГУНП Валерія Лютого, заступника начальника ГУНП Євгена Рогачова та начальника управління превентивної діяльності Сергія Коваленка щодо підбиття підсумків роботи працівників поліції по забезпеченню публічної безпеки і порядку під час першого туру виборів Президента України.

– На забезпечення порядку у день виборів було задіяно всіх штатних працівників Національної поліції та Національної гвардії на Черкащині, чоловіків та жінок, – відзначив Валерій Лютий. – У день виборів було зареєстровано 58 повідомлень про можливі порушення законодавства. За чотирма повідомленнями розпочато кримінальні провадження. Із цих проваджень три за ст. 158-1 (один виборець проголосував двічі і двоє винесли свої бюлетені за межі виборчої дільниці, вкинувши у скриньки зелені заготовлені папірці) й одне провадження за ст. 358-1 (підозра на підробку паспорта громадянина України). По 17 повідомленнях зі згаданих 58-ми досі проводиться перевірка.

Майже 60 порушень виборчого законодавства було зафіксовано в день виборів на Черкащині

Головні порушення, за словами правоохоронців стосувалися переважно пошкодження бюлетенів, незаконної фото- і відеозйомки на дільницях тощо. Разом з тим, грубих порушень публічної безпеки та інших резонансних подій на дільницях не було.

– Загалом за весь виборчий процес станом на сьогодні порушено 22 кримінальні провадження по 24 фактах, – відзначив заступник начальника ГУНП Євген Рогачова. – Із них два направлені до суду, 16 ще розслідуються, по решті епізодів провадження закрито. Кількість порушених кримінальних справ на Черкащині – на рівні середньостатистичного показника по Україні.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода