На Черкащині відбувся обласний фестиваль робототехніки

Дата: 11-04-2019, 10:47

На Черкащині відбувся обласний фестиваль робототехніки
Тематиці сталого розвитку суспільства присвятили обласний фестиваль робототехніки «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019», що відбувся 10 квітня на базі Черкаського державного технологічного університету. Робототехнічний форум зібрав понад 70 представників 22 закладів загальної середньої освіти області, у тому числі 6 закладів освіти з міста Черкаси, інформують в обласному управлінні освіти і науки облдержадміністрації.

Завданнями фестивалю є розвиток творчого мислення юнацької молоді, зростання винахідницької майстерності, виховання молоді в дусі новаторства та креативності, ознайомлення з новими ідеями та напрямками розвитку робототехніки, сучасними технологіями та стратегічними цілями розвитку суспільства.

Відкриваючи захід, ректор ЧДТУ Олег Григор вручив Подяки університету за особистий внесок у розвиток робототехніки у регіоні та співпрацює технологічним університетом.

У своєму вітальному слові начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський відзначив актуальність вивчення робототехніки: «Науково-технічний прогрес не стоїть на місці. Тож ті, хто сьогодні займається робототехнікою, вже однією ногою в майбутньому. Робототехніка – це той напрямок, що буде дуже активно втілюватися в найближчі роки у нас в державі. Тому вітаю учасників фестивалю з тим, що ви активно рухаєтеся вперед, розвиваєтеся, удосконалюєте свою майстерність у такому перспективному напрямку як робототехніка».

За програмою фестивалю відбулися конкурс творчих ідей «Робототехінка очима школярів із використанням деталей конструкторів LEGO та ARDUINO», виставка-конкурс творчих робіт та технічних проектів на основі LEGO, ARDUINO та інших комплектуючих, перегони мобільних роботів на основі LEGO та ARDUINO, квест «Цілі сталого розвитку».

Також у рамках фестивалю робототехніки «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019» відбулося урочисте відкриття інжинірінгової лабораторії NOOSPHERE ENGINEERING SCHOOL – центру дослідницької та проектної діяльності для молоді, що надає можливість інтегрувати освіту та науку в бізнес. Пріоритетними напрямками роботи центру є робототехніка та електроніка; космічні дослідження та технології, використання технологій в рамках освоєння людиною космосу; геологорозвідка, проекти у сфері ефективного природокористування; альтернативна енергетика; ігрові платформи; медичні технології; системи обробки, зберігання та передачі великих масивів даних; комплекси та системи військового призначення. Черкаси стали п’ятим містом в Україні, де відкрито означений центр (аналогічні центри вже діють у Києві, Житомирі, Рівному та Дніпрі). Наразі на базі центру вже реалізують два творчих наукових проекти студентів ЧДТУ.

Протягом відвідування центру NOOSPHERE ENGINEERING SCHOOL учасникам фестивалю було продемонстровано винаходи юних науковців як шкіл, так і закладу вищої освіти. Зокрема, команда робототехніків BrainsOn Черкаської санаторної школи-інтернату презентувала радіокерований космічний дрон, що може рухатися у відкритому космосі та керуватися безпосередньо космонавтом із середини станції.

У продовження роботи фестивалю відбулося засідання у форматі «круглого столу» на тему «Розвиток робототехніки в закладах освіти Черкаської області: сучасний стан та перспективи».

На завершення відбулося нагородження переможців та сучасників робототехнічного фестивалю «РОБОФЕСТ ЧДТУ – 2019».

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода