Шполянські школярі зібрали вантажівку сміття у заповіднику (ФОТО)

Дата: 22-04-2019, 15:40

Шполянські школярі зібрали вантажівку сміття у заповіднику (ФОТО)
З нагоди Дня довкілля у Шполянському лісництві провели акцію з прибирання від сміття заповідного лісового урочища «Дар’ївське». Учасниками «чистої акції» стали учні комунального закладу «Шполянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Черкаської обласної ради». Повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Урочище «Дар’ївське» – улюблене місце відпочинку жителів Шполи, оскільки межує із містом, і створювалось ще в дореволюційні часи як парк. До сьогодні в урочищі зростають могутні 150-200-річні дуби. Та окрім відпочинку, місцеве населення постійно засмічує цей ліс: залишає після відпочинку залишки банкетів, дехто вивозить побутове і навіть будівельне сміття.

Шполянська школа-інтернат межує з цим лісом. Варто зазначити й про постійну співпрацю цього закладу з лісівниками та Шполянським лісництвом. Це і активна участь в акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», і виготовлення шпаківень, і збирання лісового насіння восени. А у всеукраїнському конкурсі на кращий твір на лісову тематику учениці інтернату Катерина Гончарук у 2017 році виборола 1 місце, а Юлія Морозова у 2016 – 3-тє.

Шполянські школярі зібрали вантажівку сміття у заповіднику (ФОТО)

«Спілкуючись напередодні з директором школи-інтернату про проведення акції, був приємно вражений, коли Віталій Дмитрович Вербівський сказав, що учні прибирають ліс від сміття ще з часу сходження снігу. І дійсно, найбільш засмічені місця виявилися прибраними. Та «добрі» люди вже встигли накидати нового сміття, тому завершальний етап акції «За чисте довкілля» було де проводити. Учні 7-8 класів пройшлися по лісовому масиву і зібрали майже вантажівку різноманітного сміття», – розповів лісничий Шполянського лісництва Олександр Хорват.

Шполянські лісівники за таке дбайливе ставлення до лісу пригостили кожного юного учасника солодким подарунком, а для школи подарували шість футбольних м`ячів.
Сподіваємося, що місцеве населення почує, побачить і оцінить цю працю, і перестане смітити у лісі! Хоча б як мінімум через те, що проти цього виступають діти!


Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода