Причини і симптоми дитячої алергії

Причини і симптоми дитячої алергії

Для того, щоб лікувати сезонну алергію у дитини, необхідно дізнатися, чим саме вона була спровокована. Адже алергія у дітей виникає з різних причин. На що може бути алергія навесні та влітку, як її лікувати – читайте в «Новій Добі».

Алергія на пил. У більшості випадків алергія виникає на окремі компоненти пилу, як наприклад, пилові кліщі та продукти їхньої життєдіяльності. Також у дитини може початися реакція на пилок рослин, спори цвілі, частинки волосся або дерева, що теж містяться в пилу.

Алергія на тополиний пух, а якщо бути точними – на пилок. Тополиний пух сам по собі не є алергеном, проте він розносить пилок рослин, дратуючи людей, схильних до алергії. Зазвичай пік сезону припадає на початок червня, але триває поліноз до кінця цвітіння трав.

Алергія на тварин. Цей вид алергії розвивається не від шерсті домашніх улюбленців, як вважає більшість. Дискомфорт спричиняють саме протеїни, що містяться у шкірі і слині кішок, собак та інших тварин. Тому алергічні реакції можуть виникнути і при близькості «гіпоалергенних» тварин.

Харчова алергія. Цей вид важко розпізнати, адже неадекватну реакцію організму може викликати майже будь-який продукт. Найчастіше діти погано переносять коров’яче молоко, полуницю, цитрусові і деякі білкові продукти (рибу, яйця, горіхи).

Симптоми алергії
Розпізнати алергію за зовнішніми ознаками не так і складно, але вони можуть проявлятися в різноманітних формах.
Атопічний дерматит або діатез. Дрібні червоні висипання можуть проявитися ще в дитячому віці, а також зберігатися до дорослого віку. Атопічний дерматит іноді супроводжується алергічним ринітом та кропив’янкою.
Алергічний риніт. Тривале запалення слизової оболонки в носі, що супроводжується нежиттю, чханням, ускладненим диханням. Може проявлятися сезонно, в більшості випадків це реакція на пилок і пилового кліща. Якщо запустити цей вид алергії, можливий розвиток набряку Квінке.
Кропив’янка. Це дрібні висипання на шкірі, що схожі на укуси комах або ураження шкіри кропивою. Вони, як правило, сверблять, і діти схильні розчісувати їх до ранок.
Алергічний кон’юнктивіт. Характеризується набряком верхньої і нижньої повіки, сверблячкою, рясним сльозовиділенням, світлобоязню, відчуттям стороннього тіла в оці. Така реакція може бути як сезонною, так і постійною.
Бронхіальна астма. Утруднене дихання, пов’язане зі значним звуженням дихальних шляхів. У дитини можуть спостерігатися напади задухи і сильний кашель, які супроводжуються хрипами і свистом.

Лікувати алергію може тільки алерголог. Він призначить необхідні препарати, відповідний режим харчування і спосіб життя в цілому.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x