Бджолярам Черкащини нагадують про переваги зареєстрованих пасік

Бджолярам Черкащини нагадують про переваги зареєстрованих пасік

Що слід зробити власникам пасік, виробникам і переробникам меду, аби працювати чесно, відкрито й безпечно? Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області наголошують: зареєструвати свої пасіки. Ті, хто дотримується вимог українського законодавства, отримують низку переваг.

1. Шанс відшкодування збитків

Якщо пасіка зареєстрована, то відповідний документ фіксує кількість бджолосімей. Тобто у випадку крадіжки, стихійного лиха чи інших форс-мажорних обставин довести розміри шкоди та претендувати на відшкодування збитків буде простіше.

2. Спрощені умови реалізації продукції

Пасічники, які зареєстрували бджолосім’ї, без зайвих труднощів пройдуть процедуру дослідження меду в лабораторії при наявності паспорта пасіки й на законних підставах зможуть його реалізовувати.

3. Можливість запобігти падежу

У разі реєстрації пасіки підприємства, що проводять обробку посівів, матимуть змогу вчасно попередити про це її власника. Згідно зі ст. 37 Закону України «Про бджільництво» попередження має надійти не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки хімікатами полів через засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування. У разі отруєння бджіл на полях, їх власник зможете пред’явити агровиробнику претензії та у судовому порядку довести обґрунтованість своїх вимог щодо компенсації збитку.

4. Отримання державних дотацій

Якщо бджоляр має реєстраційні документи на пасіку, то може претендувати на державну допомогу у розмірі до 25% для покриття витрат на обладнання, пільгові кредити, гранти міжнародних організацій.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x