Війна у цифрах

Дата: 11-05-2019, 21:02

Війна у цифрах
Друга світова війна тривала 2 194 дні. Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн світу.

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 і тривала до 2 вересня 1945-го, тобто 6 років і 1 день.

У Другій світовій війні брала участь понад 61 країна, де проживало 80 % всього населення планети.

Офіційно Другу світову не завершено й досі. Росія та Японія так і не підписали мирний договір.

Єдиною країною, яка брала участь у Другій світовій війні з перших і до останніх днів, є Британська імперія.

Найдовша битва Другої світової війни – Битва за Атлантику (1939–1945 роки).

Із 40 000 осіб, які служили на підводних човнах під час Другої світової війни, повернулося лише 10 000.

У березні 1938 року, ще до початку Другої світової, Третій Рейх приєднав до себе Австрійську Республіку. Ця подія відома як Аншлюс.

23 серпня 1939 року СРСР підписує з Третім Рейхом договір про ненапад. За тиждень Рейх за підтримки СРСР розпочне світову війну.

30 листопада 1939 року СРСР напав на Фінляндію, розпочавши радянсько-фінську війну. За розв’язання війни СРСР виключено з Ліги Націй (тогочасного аналогу ООН).

7 грудня 1941 року Японія раптовим нападом на американську військову базу на Гавайських островах Перл-Гарбор розпочала війну проти США.

Взимку 1943 року внаслідок нахабної операції командос Рейху звільнили з-під варти заарештованого дуче Беніто Мусоліні й частково повернули йому владу над Італією.

Після капітуляції Франції її союзниця Британія змушена атакувати французький флот, щоб той не дістався німцям. Внаслідок атаки загинули понад тисяча французьких вояків і декілька британців.

6 серпня 1945 року на японську Хіросіму (а за три дні – на Нагасакі) американці скинули атомні бомби. За два дні після того СРСР оголосив війну Японії.

22 вересня 1939 року під час передачі німцями радянській адміністрації білоруського міста Берестя проведено спільний військовий парад частин Вермахту й Червоної Армії.

Японський офіцер Онода Хіроо протягом 30 років воював проти американців на Філіппінах, не знаючи про закінчення Другої світової війни й поразку у ній Японії.

2 вересня о 9:02 за токійським часом на борту американського лінкора «Міссурі» підписано акт про беззастережну капітуляцію Японської імперії. Цю дату вважають кінцем Другої світової війни.

За декілька місяців після перемоги над Німеччиною, у 1945 році прем’єр-міністр Великобританії Вінстон Черчіль програв на виборах і полишив посаду, на якій привів Британію до перемоги.

Серед країн, що воювали у Другій світовій війні, на бік Німеччини найбільше перейшло громадян Радянського Союзу.

Кількість росіян, що воювали за Рейх, оцінюється у 400 тис осіб. Із них було сформовано понад 20 військових загонів, частин і підрозділів армії Рейху та його союзників.

Генерал Власов, який у складі Радянської Армії командував обороною Києва та Москви, у 1942 році потрапив у полон і перейшов на сторону Рейху, де очолив «Русскуюосвободительнуюармию».

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода