Лептин допомагає в обміні речовин

Дата: 12-05-2019, 17:03

Лептин допомагає в обміні речовин
Лептин – це головний гормон ситості. Він відповідає за надсилання низки повідомлень у мозок і повідомляє, що ви вже ситі й варто перестати їсти. Основна функція лептину полягає в зменшенні апетиту та підвищенні використання енергії. Утім, він виконує й інші завдання, що надзвичайно важливі для організму. Чому важливо тримати рівень лептину в організмі в тонусі – читайте далі в матеріалі.

Лептин – це гормон, який в основному виробляють адипоцити (жирові клітини). Він відомий як сигнальний гормон. Іншими словами, лептин зв’язується з гіпоталамусом, щоб повідомити організму, коли перестати їсти, після того, як ви вже отримали достатньо жиру з їжі. Тому люди з надмірною вагою страждають на опірність до лептину. Крім того, хворі на ожиріння мають високий рівень цього гормону в крові, проте він накопичується, не здійснюючи необхідної дії. Саме тому декому потрібно більше з’їсти, щоб почуватися ситим.

Є ще одна проблема, яка може підвищити опірність до лептину. Ідеться про проблеми з гіпоталамусом. Такі розлади можуть спричинити зниження чутливості до лептину. Для того, щоб зменшити таку опірність організму, по-перше, уникайте продуктів, що спричиняють запалення. По-друге, їжте продукти з корисними жирами (оливкова олія, лосось, авокадо, тощо). Спіть від 7 до 9 годин на день. А також регулярно займайтеся спортом.

Утім, лептин має й інші функції. Він стримує вироблення інших гормонів і пептидів, які посилюють бажання їсти, зокрема нейропептиду Y. Варто також зазначити, що лептин підвищує використання калорій і пришвидшує метаболізм. Завдяки швидшому обміну речовин вам простіше скинути вагу та позбутися зайвого жиру.

Люди, які сидять на дуже суворих дієтах, мають знижену активність основного гормону ситості. Саме тому дієти, які полягають у низькому рівні споживання калорій, – так звані «диво-дієти» – насправді не такі вже й хороші. Коли рівень лептину падає, метаболізм сповільнюється, а голод стає сильнішим. Рівень енергії в організмі також падає.

Варто також зазначити, що гормон ситості працює синхронізовано з мозком. Тобто він ніколи не подасть сигнал перестати їсти, якщо вам справді потрібно більше поживних речовин та енергії. Такий ефект був би дуже згубний для здоров’я.

Якщо маєте надмірну вагу, зверніться до лікаря. Завдяки цьому ви зможете визначити справжні причини порушення й виявити можливі гормональні відхилення. Якщо ви справді хочете піклуватися про рівень лептину й належний обмін речовин, подбайте про своє харчування. Крім того, потрібно займатися спортом, уникати стресу і тривоги.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода