Симптоми і лікування алергії на косметику

Дата: 14-05-2019, 11:28

Симптоми і лікування алергії на косметику
Висип, почервоніння шкіри, свербіж, відчуття жару – це типові симптоми алергії на косметику. Якщо вам знайомі ці негативні симптоми, ми розповімо, як розпізнати алергію на косметику і яким має бути лікування.

Симптоми алергії на косметику
Ніколи не ігноруйте навіть найменшу ознаку алергії після використання будь-якого, навіть перевіреного косметичного засобу.
На очах: почервоніння і припухлість у місці нанесення і навколо, поява дрібних рідких бульбашок, сильне свербіння, дерматит, блефарит (група різноманітних захворювань очей, що супроводжуються хронічним запаленням країв повік і важко піддаються лікуванню), кон’юнктивіт, слизові виділення в куточках очей, часті ячмені.
На шкірі: свербіж і печіння шкірних покривів у зоні нанесення засобу, запалення шкіри у вигляді невеликого почервоніння типу кропив’янки, алергічні синці – темні кола або мішки під очима, що викликають спазми та набряки повік, сухість і набряклість шкіри, слизові виділення з носа, його закладеність, свербіж піднебіння або горла, поява великої кількості вугрів, набряклість або підвищена сухість губ.

Що робити при алергії на косметику?
Якщо виникли неприємні відчуття після застосування косметики, слідуйте таким діям: терміново змийте косметичний засіб, бажано за допомогою проточної води. Далі прийміть антигістамінний препарат пролонгованої дії (це доречно при сильній алергії). Змийте косметику, промийте очі міцним настоєм чаю, запареною ромашкою або звіробоєм. Краще не використовувати ніякі краплі, адже є ризик ще більше посилити подразнення слизових оболонок.

Надалі, щоб подібних інцидентів не сталося, потрібно більш ретельно підходити до вибору засобів. Спробуйте нанести косметику на передпліччя з внутрішньої сторони: якщо протягом доби реакція негативна – засіб не підходить. Однак іноді визначити алерген не так просто. Тому найкраще попросити допомоги у дерматолога або алерголога. Він за симптомами й аналізами зможе визначити алерген.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода