Підсумки «Доби»

Дата: 13-05-2019, 20:31

Підсумки «Доби»
Події.
Полиці супермаркетів і ринки уже рясніють стиглими овочами. Так і кортить порадувати себе і рідних свіжим салатом на вечерю! Але Держпродспоживслужба зупиняє невгамовних і застерігає про небезпеку. Ранні овочі містять чимало нітратів, що згубно діють як на дитячий, так і на дорослий організм. Допустима добова доза нітратів для дорослої людини встановлена на рівні 5 мг/кг/добу, для дітей від 6 років – 2,5 мг/кг/добу, 4–6 років – 141,25 мг/добу, 1–3 роки – 56,88 мг/добу, 6–12 місяців - 45 мг/добу. Будьте обачні, дочекайтеся сезону! Адже якщо в організм потрапить забагато шкідливих речовин, вони можуть призвести до гострого або хронічного отруєння.


Прохолода і дощ на Черкащині принесли із собою хворобу для персикових дерев. Так звана кучерявість листків на плодовому дереві – це утворення на гілках потовщених, крихких, з нерівною поверхнею, червонувато-рожевих або янтарно-жовтих листків. Вони швидко опадають, а плоди перестають розвиватись і засихають. При цьому уражені пагони викривлюються, потовщуються, набувають жовтуватого забарвлення, при перших же приморозках гинуть. Для боротьби з хворобою фітосанітари рекомендують зрізати уражені пагони з листям та застосовувати препарати, рекомендовані «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».


Актуально.
Олег Винник їде на Черкащину! Улюблений виконавець мільйонів українських жінок уже завтра, 14 травня, завітає на свою малу батьківщину – у с. Червоний Кут, що на Жашківщині – із сольним концертом. Виступ, що відбудеться у парку, біля сільського будинку культури, співак присвячує своїм батькам. Вхід вільний.


Число.
10 кілометрів – найдовша дистанція напівмарафону, що відбудеться 18 травня у Черкасах. У зв’язку із забігом на деяких вулицях міста тимчасово перекриють рух.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода