Як весняна погода вплине на майбутній урожай, прогноз черкаських метеорологів

Дата: 17-05-2019, 16:19

Як весняна погода вплине на майбутній урожай, прогноз черкаських метеорологів
На відміну від західних областей України, де спостерігалися інтенсивні дощі, шкодили смерчі, град та заморозки, а в окремих південних районах держави вже розпочалась ґрунтова засуха на Черкащині травнева погода по-справжньому благодатна.

Похолодання виявилось неглибоким, заморозків не було, а при поверненні тепла, максимальних температур, які б пригнічували рослини (+30° і вище), не спостерігалося.

Суховійних явищ, що сприяли б додатковому висушуванню ґрунту та пригнічуванню рослин, теж не спостерігали. Періодичні дощі, хоч переважно і невеликі, підтримували достатнє зволоження верхніх шарів ґрунту.
За такої погоди відбувалася активна вегетація озимих та ранніх ярових зернових, вчасно утворювалися сходи пізніх теплолюбних культур, а з поверненням тепла створились і сприятливі умови для їх активної вегетації.

Однак, в окремих районах південної частини області, зокрема Уманському, внаслідок тривалого дефіциту опадів, який утримується з лютого і вже досяг майже 60 %, триває погіршення вологозабезпечення як орного, так і метрового шарів ґрунту та в разі відсутності ефективних дощів надалі, зберігаються умови для початку ґрунтової посухи вже в кінці місяця. Це приведе до зниження врожаю в першу чергу озимих хлібів, в яких триває формування колосу.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода