Підсумки «Доби»

Дата: 24-05-2019, 20:32

Підсумки «Доби»
Події.
Чи задумувалися ви колись про те, що існує транспорт, дешевший й екологічно безпечніший за маршрутки і тролейбуси? Так, це електробуси. Такі машини дають змогу скоротити витрати на пальне у 10 разів, може проїхати на одній зарядці близько 300 км, має гарантію 2 роки або 200 000 км, простий та швидкий в обслуговуванні. Вартість такого 8,5-метрового транспорту – близько 8 млн гривень, 12-метрового – близько 9 мільйонів. Нещодавно електробуси презентували і в Черкасах з надією закупити їх незабаром і для нашого міста.


Фестивалю «Тарасова Гора» цього річ – 17 років. За цей час він став однією з найочікуваніших і наймасштабніших подій мотосезону не лише для українців. Відбудеться захід традиційно в кінці травня – на початку червня. Душею мотофестивалю є рекордний для України організований мотопробіг у 140 км, в якому беруть участь більше як 2 тисячі учасників. Мотоколона слідує за звичним маршрутом – від територіі мотофесту до Тарасової гори. Учасники вшановують пам'ять Шевченка покладанням квітів на його могилу. Крім того, вже багато років поспіль на фестивалі освідчуються в коханні та святкують мотовесілля.


Актуально.
Яким цього року буде врожай? Зараз погода таки прихильна до Черкащини: надмірних дощів, смерчів та засухи, що призвели б до підтоплення сільськогосподарських угідь і пошкодження посівів (як це відбувається в інших регіонах), в області, на щастя, не було. За словами синоптиків, умови для вегетації та формування майбутнього врожаю, зокрема озимих зернових, що зараз уже колосяться й не потребують багато вологи, залишаються сприятливими. Відповідно, очікуємо на хороший урожай зернових. Однак сприятливими лишаються умови й для розвитку хвороб та шкідників усіх сільгоспкультур. Зокрема, щоб не втратити майбутній урожай, необхідно обробити дерева від сливової і яблуневої плодожерки та грибкових хвороб.


Число.
5 гранат часів війни виявили у лісі поблизу Руської Поляни. Про «знахідки» повідомили місцеві жителі, сапери знешкодили боєприпаси.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода