Про загрозу зерновим культурам попереджають фітосанітари області

Дата: 10-06-2019, 17:00

Про загрозу зерновим культурам попереджають фітосанітари області
На площах озимої пшениці розпочалося відродження личинок клопа шкідливої черепашки. Через розтягнутий період відкладання яєць та відродження личинок у посівах зернових культур одночасно зустрічаються клопи, яйця та личинки різних поколінь.


Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопів і, зокрема, шкідливої черепашки фітосанітари рекомендують проводити за умови виявлення 15-30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше. На решті посівів - коли виявлено 4-6 личинок, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 шкідників на кв.м.

Захист посівів від клопа шкідливої черепашки необхідно провести упродовж 10-12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку їх, що відбуватиметься на початку червня, - наголошують фахівці. І застерігають: одночасно у посівах розвиватимуться й інші охочі поживитися зерновими колосовими культурами комахи, як-то: п`явиці, злакові мухи, злакові попелиці, хлібні жуки та пшеничний трипс.

На більшій частині посівів розвиток комах проходитиме край полів. За умови перевищення порогів шкодочинності у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» рекомендується застосовувати інсектициди з такими діючими речовинами, як тіаметоксам, імідаклоприд, дельтаметрин, лямбда-цигалотрин, хлорпірифос+циперметрин, зета-циперметрин.

Варто взяти до уваги, що обробітки інсектицидами слід проводити в тиху безвітряну погоду у ранішні та вечірні години. При цьому обов`язково потрібно попереджати про час і місце обробітку голів сільських і селищних рад та пасічників.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода