На Кам’янщині облаштували лісове джерело

Дата: 11-06-2019, 15:41

На Кам’янщині облаштували лісове джерело
У Макіївському лісництві Кам’янського лісгоспу лісівники спільно з сільською громадою облаштували лісове джерело. Розміщене воно в урочищі «Апельня» і має дуже давню історію, адже перші згадки про нього з’явилися понад півтора століття тому. За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Загалом, за свідченнями місцевих старожилів, Макіївка здавна була багатою на лісові джерела. Донині збереглися три – усі вони розміщені в лісовому масиві Макіївського лісництва і завжди були під наглядом як лісівників, так і громади.

Джерело, що відновили, відоме ще з 1850 року, як таке, що започатковувало річку Лебединку. Тієї річки вже дано немає, адже у 1860 році сільська громада, перегородивши її, утворила цілий каскад ставків, вода з яких витікає в Дніпро. Проте лісове джерело залишилося й донині.

Макіївські місцеві жителі створили ініціативну групу, звернулися до лісівників та разом вирішили облаштувати місцину біля цього лісового джерела, зробити там усі необхідні зручності, аби й надалі кожен охочий чи подорожуючий мав змогу посмакувати цією дивовижною водою, яка надає сили та енергії.

За словами лісівників Макіївського лісництва, фахівці та мешканці села провели повну реконструкцію гідрологічного об’єкта – упорядкували прилеглу територію, встановили огорожу, оновили накриття над самою криничкою, зробили ряд спусків до джерела, адже воно знаходиться в яру. Тепер тут є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода