У Шполі відбулося літературне свято

Дата: 16-06-2019, 14:06

У Шполі відбулося літературне свято
Наш славний Шполянський край нараховує цілий ряд знаменитих постатей, котрі воістину прославили не тільки Шполянщину, а й усю Україну. Серед них – член Національної спілки письменників України, поет, драматург, прозаїк, публіцист, лауреат міжнародної премії ім. П. Гулака-Артемовського, літературної премії ім. Василя Мисика, літературної премії ім. Дмитра Луценка, заслужений діяч мистецтв України, наш земляк, уродженець села Ярославка Микола Данилович Томенко.

Життя і творчість поета – це надзвичайно щедрий дар Україні, рідному народові. За всі роки письменницької діяльності Микола Данилович видав більше як 19 книг поезій, прози, п’єс, пісень. Це збірки «Дика груша», «Між берегами днів», «Вишневий цвіт», «Сівба», «Червоні вершники», «Дорога до хліба», «З трудової книжки матері»; книги пісень «Білі птиці снігів», «Поміж печалями й любов’ю» та багато інших.
Микола Данилович жив і працював у Києві, але серце народного поета прагнуло зустрічі зі своїми земляками на Шполянщині, щоб поділитися святими почуттями любові до України, разом осмислити життєві істини, плекати правду і шанувати нашу українську історію.
З метою вшанування талановитого поета, популяризації його творчості восени 2018 року на фасаді центральної районної бібліотеки встановили меморіальну дошку Миколі Томенку, Шполянська центральна районна бібліотека стала носити його ім’я, напередодні дня народження земляка проводять щорічні «Томенківські читання» в бібліотеках району, наприкінці минулого року рішенням Шполянської районної державної адміністрації та Шполянської районної ради заснували премію імені Миколи Томенка. Це творча відзнака, якою нагороджують письменників за високохудожні твори українською мовою у жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози та драматургії, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й історичні цінності суспільства, збагачують мову і культуру та не відзначені іншими преміями.

У конкурсі на здобуття літературної премії 2019 року взяли участь 8 учасників. Переможців та дипломантів визначало високопрофесійне журі, до складу якого запросили літераторів, журналістів, поетів під головуванням члена Національної спілки письменників України Петра Засенка.
В номінації «Поезія, дитяча поезія» лауреатом премії став Андрій Демиденко – український поет-пісняр, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України – за книгу поезій «Вибухають кульбаби».
У номінації «Проза, драматургія» – Ігор Гургула, письменник, автор багатьох книг художньої прози, романів, повістей, поетичних збірників, книг художньої документалістики, голова Львівської обласної організації національної спілки письменників України, редактор мистецького часопису «Нова Неділя» за книгу «Мапуче».

Вручення літературної премії імені М. Томенка відбулося 4 червня. Лауреатам вручили дипломи, грошову премію та пам’ятну медаль.
Приємним сюрпризом для всіх присутніх став концерт українського композитора, музиканта, поета та співака, заслуженого артиста України Павла Мрежука та володарки гран-прі І Всеукраїнського фестивалю творчих колективів і підрозділів МВС України, лауреатки премії імені Раїси Кириченко, премії Промінвест­банку, літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка, співачки Наталії Шинкаренко.
Цей пам’ятний та масштабний захід відбувся за сприяння народного депутата України Геннадія Бобова, який надав спонсорську допомогу для проведення конкурсу.
Шполянська райдержадміністрація, районна рада, відділ культури і туризму Шполянської райдержадміністрації, члени конкурсної комісії та організатори заходу висловлюють щиру подяку Геннадієві Борисовичу за небайдужість та підтримку. Ваша підтримка – свідчення небайдужого ставлення до культури і, зокрема, до її національної спадщини, до книги. Від усього серця зичимо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, всіляких успіхів та миру.

Анатолій Лозовий, керівник відділу культури та туризму Шполянської РДА

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода