Допоможіть кімнатним рослинам пережити літо

Дата: 16-06-2019, 15:13

Допоможіть кімнатним рослинам пережити літо
Наступні три місяці в житті кімнатних рослин триватиме не найпростіший період. Низький рівень вологості, протяги і шкідники, що потрапляють з вулиці, можуть призвести до невтішних наслідків. Водночас саме влітку рослини можуть гарно розвиватися, видужувати від зимових хвороб, цвісти і навіть плодоносити. Але все це можливе лише за правильного догляду.

Дехто вважає, що всі рослини люблять світло і потребують його в необмежених кількостях. Це твердження правильне лише частково. Кімнатні рослини не проти світла, але, на відміну від городніх, мають отримувати його в чітко визначеній кількості. Тому потрібно бути дуже уважним і знати певні правила для того, щоб не спалити листя і не зупинити ріст рослин.
Влітку, щоб запобігти опікам і перегріву, рослини на підвіконні необхідно притіняти, особливо, якщо вікна розташовані на сонячному боці. У дощову погоду притіняти рослини не потрібно. Достатню тінь забезпечують марлеві та тюлеві фіранки. Вони поглинають не так багато світла і забезпечують вентиляцію.
Не варто без потреби переставляти вазони. Їхнє листя повертається до світла, і якщо часто змінювати положення рослин, це може зашкодити їхньому розвитку.
Правильний полив – надзвичайно важливий для рослини в будь-яку пору року. Особливе ж значення волога має, звісно, влітку, коли сухе навколишнє повітря і світло забирають із ґрунту значно більше води, ніж її випивають корені. Поливати домашні рослини можна в будь-який час доби, але обов’язково так, щоб вода протікала через підвазонник і залишалась у піддоні.
Крім поливання, двічі на тиждень треба оббризкувати листя. Робити це потрібно вранці або ввечері теплою відстояною (протягом 2–3 днів) водою. Температура води не має бути нижчою за кімнатну, а краще – на 2–3º С вищою. Не можна поливати рослини кип’яченою водою, оскільки в ній немає необхідного кореням повітря.

Щоб підвищити вологість повітря біля вологолюбних рослин, насипте в піддон, на якому стоїть підвазонник, мокрого піску, а поряд поставте склянку з сирою водою.
Влітку вікна часто відкриті, і крізь них потрапляє багато пилу, який осідає на листі, закупорює їх і призводить до хвороб. Тому раз на тиждень його варто обтирати вологою ганчіркою.
Як правило, влітку значну частину кімнатних рослин пересаджують, оскільки в цей період вони найлегше переносять таку процедуру. Для кожної рослини, залежно від виду і віку, створюють окрему земляну суміш, та незалежно від її складу основні вимоги до ґрунту для всіх рослин однакові.
Земля для посадки має бути достатньо вологою, але не занадто – так, щоб при здавлюванні вона залишалася пухкою. Якщо використовуєте землю з городу, обов’язково розмішуйте її з піском із розрахунку 2:1 відповідно.
Влітку рослини обов’язково потрібно підживлювати. Змішайте 15 г суперфосфату, 15 г аміачної селітри, 10 г калійної солі та 10 л води. Таким добривом поливають ґрунт раз на два тижні так, щоб струмінь не потрапив на рослину, і лише ввечері. З органічних добрив найбільш поживний курячий послід. 5 г посліду розмішують в літрі води і залишають на тиждень. Після бродіння наполовину розбавляють водою. Також можна взяти піввідра коров’ячого гною, додати стільки ж води і відстояти протягом 10 днів. Після бродіння суміш проціджують і додають 9 частин води. Також непогано промивати рослини водою, що залишилась після промивання сирого м’яса.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода