Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)

Дата: 18-06-2019, 12:21

Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)
Перша українська регата «Love Sail Ukraine» відбулася на базі черкаського яхт-клубу «Парус15-16 червня. На відкриття Флоту прибули яхтсмени з України, Шотландії, Польщі, Філіппін та Білорусі. Все заради відновлення роботи Черкаської школи юнг та популяризації вітрильного спорту.

Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)

Cherkasy Ukrainian Fleet – єдиний в Україні проект, що був підтриманий міжнародною групою яхтсменів International Yachting Fellowship of Rotarians (IYFR) та відомими світовими представниками вітрильного спорту. Загалом у світі існує 126 активних флотів Ротарі у 44 країнах. Українське представництво діятиме у Черкасах, оскільки тут щорічно відбувається в середньому 12 вітрильних регат і протяжність водосховища та кліматичні умови сприяють проведенню змагань.

Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)

Участь у регаті «Love Sail Ukraine» взяли 32 учасники на десяти суднах. Перемогу здобула команда під керівництвом польського гостя - Piotr Pajowsky, International Yachting Fellowship of Rotarians Gyzicko Fleet. Благодійні внески за участь в регаті спрямують на відродження Черкаської школи юнг.
- Така ініціатива народилася уже давно. Річ у тім, що більшість місцевих яхтсменів – це випускники цієї школи. Зараз є діти, які б хотіли вчитися мореплавству, але не мають для цього ресурсів. Необхідно закупити дитячі тренувальні плавзасоби та організувати заняття. За підтримки іноземців нам нарешті вдалося запустити цей проект. Також запрошуємо до співпраці представників із інших українських яхт-клубів. На відкриття до нас вже приїхали учасники із Києва, Полтави і Миколаєва, - розповідає президент РК «Черкаси» Ольга Палійчук.

Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)

На відкритті регати комондор флоту Філіппін Jun Avecillaта комондор польського флоту Piotr Pajdowski розказали про створення IYFR та про міжнародні проекти з охорони чистоти води на планеті від бруду і пластику. Така ініціатива упродовж багатьох років діє на Філіпінах і нараховує до 100 тисяч волонтерів, які допомагають впроваджувати заходи зі збереження чистої води океану в своїх країнах.
- Ми приїхали зі Сполучених Штатів Америки і представляємо флот Філіпін. В Україні вперше і в Черкасах, зокрема. Вражає, що українці – дуже відкриті і гостинні. Річка Дніпро – неймовірно красива. Тому це чудова можливість бути тут, оскільки ми можемо обмінятися досвідом із яхтсменами із інших країн і зробити свій внесок у розвиток вітрильної справи, - ділиться враженнями комондор флоту Філіппін Jun Avecilla.

Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)

На урочистостях також презентували виставку дитячих малюнків «Мрії під вітрилами». Роботи створювали упродовж місяця учні 2-8 класів спеціалізованої школи №20 і гімназії №9.
- Ми вирішили організувати виставку на підтримку вітрильного спорту у Черкасах, тому тематика була відповідна. Усього представлено близько півсотні кращих робіт. Серед учасників – як початківці, так і учні мистецьких шкіл. Взагалі наші діти завжди відгукуються на добрі справи. Особливо, коли вони дізналися, що зможуть допомогти іншим дітям вчитися судноплавству, - розповідає куратор виставки Людмила Коротка.

Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)

Усі малюнки оцінювало професійне журі, переможці отримали відзнаки та подарунки. 1 місце здобула Логвіненко Ауріка, 2 місце - Гончар Анна, 3 місце - Титаренко Анна, Приз глядацьких симпатій - Свиредюк Елизавета, Приз РК Черкаси «За кращу Дніпрову хвилю» - Сіряченко Каріна (12 років), Приз Ротаракт клубу Черкаси «За натхнення під вітрилами» - Титаренко Вікторія (14 років).Мрії під вітрилами: у Черкасах створили Ротарі-Флот України (фото)

Організаторам вдалося провести аукціон, на якому гості мали змогу придбати дитячі малюнки, а також ювелірні вироби зі срібла з емаллю – брендовані значки IYFR, випущені відомою ювелірною дизайнеркою Аллою Сокол.
Стартову суму на відновлення роботи Черкаської Школи юнг на базі яхт-клубу «Парус» вже перерахували на банківський рахунок, який буде поповнюватися яхт-спільнотою ротарійців світу за бажанням.

Під вітрилами ходила Вікторія Пожар

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода