Акацієва вогнівка на городах черкащан – що робити?

Дата: 20-06-2019, 17:19

Акацієва вогнівка на городах черкащан – що робити?
На території Черкаської області акацієва вогнівка розвивається у двох поколіннях. Погодні умови сприяють масовому льоту метеликів акацієвої вогнівки І покоління. Фітофаг пошкоджує горох, квасолю, сочевицю, сою, люпин, білу й жовту акацію, гледичію.

Пороги шкодочинності становлять 2-3 яйця на рослину або 5% заселеності рослин шкідником, 1-2 гусениці на рослину.

Акацієва вогнівка на городах черкащан – що робити?Аби захистити урожай зернових бобових культур, фахівці управління фітосанітарної безпеки рекомендують вживати таких заходів:

- ранні посіви;

- дотримання сівозміни;

- раннє лущення полів та зяблева оранка;

- в період відкладання яєць — застосування трихограми;

- перед відродженням гусениць — обприскування полів інсектицидами з діючими речовинами: лямбда – цигалотрин, хлорпірифос+циперметрин, абамектин, дельтаметрин, біфентрин та іншими засобами з «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».


Акацієва вогнівка на городах черкащан – що робити?


Важливо: обробітки пестицидами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби про час та місце проведення обробітків необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних рад, населення села та пасічників.

Під час роботи із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Довідково: Акацієва вогнівка - метелик з розмахом крил 22 – 30 мм. Передні крила жовтуватосірі з білою та іржавожовтою поперечною смужкою, задні крила світлосірі, напівпрозорі, з темною смужкою по краю. Літають метелики увечері й уночі.

Самка відкладає по одному яйцю на недозрілі боби або на залишок чашечки, висохлий віночок, тичинкові трубочки. Розмір яйця - 0,7 мм, видовженоовальне із сітчастою оболонкою, спочатку молочнобіле, згодом з червоними плямами.

Гусениця завдовжки 15 – 22 мм, блідозелена, голова жовтобура. Живиться зерном, об’їдаючи його зовні (гусениці молодших віків живляться під шкірочкою зерна).

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода