В області преміювали активну молодь

Дата: 30-06-2019, 12:00

В області преміювали активну молодь
Сімох представників молоді Черкащини відзначили обласною премією за особливі заслуги у розбудові молодіжної політики. Привітав активну молодь та вручив «преміальні» сертифікати заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв. Про це повідомляють у Черкаській ОДА.

Цьогоріч на здобуття премії подали 10 заявок. Кожен з кандидатів мав значні досягнення у 2018 році та є прикладом для інших. З-поміж відзначених нині – викладачі, студенти, волонтери. Так само різниться й географія проживання нагороджених – від сіл до міст обласного значення.

Разом робить класні речі для суспільства у Смілі Катерина Хребтак. Тут вона організували школу волонтерів, де нині працюють 25 учасників. Проводять тренінги, навчання, квести, флешмоби, освітні заходи. Загалом дівчина уже 8 років займається волонтерством як у себе в місті, так і поза межами країни. Багато де подорожувала за різними програмами обміну. Один з найкрутіших проектів, у якому брала, – це порятунок слонів з дикої природи в Індії. Зараз співпрацює з «Корпусом миру» та веде просвітницьку роботу щодо ВІЛ/СНІДу.

– «Якщо ти робиш щось для себе, то це вмре разом з тобою, якщо ж для інших – воно житиме вічно» – цей вислів, який колись почув, став для мене своєрідним девізом, – процитував керівник гуртка Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Роман Надточій. – Робота з молоддю, дітьми – це найвідповідальніша робота. Адже ми вкладаємо свої зусилля, знання у людей, які потім реалізуватимуть закладені в дитинстві принципи в житті. Тому це – найважливіша і найвідповідальніша робота. Адже результат – та держава, про яку мріємо і в якій нам буде приємно жити.

Цей конкурс – уже традиційний для Черкащини. Проводять його у межах обласної програми з розбудови молодіжної політики, твердить начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Максим Зеленський. Кращих обирають комісійно. Втім зробити це, за його словами, складно, оскільки усі кандидати – цікаві: проектами, ініціативами, власним прикладом.

Довідково:

Серед нагороджених обласною премією:

1.Роман Надточій – керівник гуртка Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради. Протягом 2018 року Роман долучався до організації та проведення проектів «Андріївські вечорниці -2018», «Цикл практичних семінарів для молоді в Черкаській області на 2018 рік», «Фестиваль тімбілдінгу SUMMER CHALLENGE-2018», Всеукраїнський семінар «Кращі практики волонтерства UA-2018».

2.Катерина Хребтак – студентка Східноєвропейського університету, член громадської організації «Фонд розвитку Шевченків край». Катерина є організатором та ко-тренером в міській «Школі волонтерів», організатором в першому міському молодіжному ХАБІ «Ризикова ХАТА», яка сприяє творчій самореалізації молоді міста, їх інтелектуальному, духовному і фізичному розвитку, підготовки до активної професійної та громадської діяльності. Вона вдало налагоджує партнерські стосунки, будує ефективну комунікацію, прикладом цього стало партнерство та реалізація спільних проектів з Білал Ямак, який є волонтером Корпусу Миру в Україні.Катерина Чупіна – випускниця Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини. Протягом останніх років була учасницею загальноміського проекту «Академія молодіжного лідера» та Всеукраїнського проекту «Молодь змінить Україну», у 2018 році обрана заступником голови молодіжної ради м. Умань.
4.Артем Верчик – член Золотоніської міської молодіжної громадської організації. активний волонтер у проведенні міських літніх таборів для дітей та молоді («Громадська школа «Відповідальність. Активність. Молодість.», «Майстерня Успіху»), які проходили влітку 2018 року за підтримки виконавчого комітету Золотоніської міської ради та спільно з волонтерами Корпусу Миру США;

5.Олег Кравченко – вчитель історії та правознавства Чигиринського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2». Ініціатор створення шкільного музею народознавства «Українська світлиця». Член молодіжної організації «Молодь у сучасному світі». Керівник шкільного історико-туристсько-краєзнавчого гуртка «Скіф». Розробив туристичний маршрут для учнів по Чигиринщині.

6.Євген Литвин – керівник ВІА «Філософія серця»Канівського міського будинку культури. Ініціатор проведення фольклорної експедиції селами Канівщини по вивченню весільно-обрядової творчості. Активний учасник ГО «Благодійний Фонд «Тарасова земля», мета якої збереження
та популяризація місць пов’язаних з перебуванням Великого Кобзаря на Канівщині.

7.Олександра Вільчик – учениця 10-го класу Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради. Неодноразова переможниця районного та обласного етапів Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода