На Тальнівщині археологи розкопали трипільський посуд

Дата: 8-07-2019, 20:01

На Тальнівщині археологи розкопали трипільський посуд
У Тальнівському районі Черкащини продовжуються археологічні розкопки на трипільському поселенні «Тальянки», повідомляє «Козацький край». Вчені знайшли трипільський посуд, якому майже 6 тисяч років. На розкопках працюють співробітники інституту археології Національної Академії Наук України. Досі їм допомагали студенти істфаку Уманського університету, а вже з 8 липня до розкопок долучилися культурологи з Києво-Могилянкої академії.

«У цьому сезоні досліджуємо два житла і господарську яму, – розповідає директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

На Тальнівщині археологи розкопали трипільський посуд

– Цьому посуду шалено пощастило! Після того, як його купкою залишили край хати, хто лише не ріс чи жив у ньому та над ним протягом майже шести тисяч років. Чиї лише воли та коні не втоптували землю над ним…
І ось – знак! Зверху поповзли залізні плуги, провіщаючи йому Новий День нового Воскресіння. Він вірив у це сотню років, і День настав! Горщики знову побачили сонячне світло, і купальський вітер обдув їхні порепані боки. Попереду життя нове: купання в кислоті і життя вічне в картонних коробках від Roschen, а вибраним – експозиційна вітрина», – з майже поетичним натхненням розповідає директор заповідника.

Знахідки стануть героями проморолика заповідника, відзнятого у рамках освоєння гранту від Українського Культурного Фонду, який дозволяє описати належним чином сотні знахідок Трипільської культури, зроблених у попередні роки.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода