На Черкащині лісівники створюють та опікуються затишними куточками прадавніх лісів

Дата: 12-07-2019, 15:20

На Черкащині лісівники  створюють та опікуються затишними куточками прадавніх лісів
Створення охайних та затишних місць для цивілізованого відпочинку на природі – це одне із завдань, що закладені в програмах розвитку лісівництва Державним агентством лісових ресурсів України й Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства. Зрештою, облагородження місць відпочинку для кожного, хто хоче побути наодинці з природою, – вимога часу, нашого життя. Канівські лісівники, створивши свого часу нові та постійно доглядаючи вже створені рекреаційні пункти Канівщини, ставлять собі за мету зробити все можливе, аби кожен, хто приходить чи приїздить до лісу, міг насолодитися його красою та життєдайністю і знову-й-знову повертався сюди, як до рідних місць. Про це повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Працівники Державного підприємства «Канівське лісове господарство» долучаються до збереження пам’яток природи не лише тих, що знаходяться на території лісгоспу. Приміром, уже стало своєрідною традицією облагородження відомої в Каневі Королівської криниці. Силами лісової охорони тут свого часу було встановлено нові лавки, а щороку проводится фарбування зрубу криниці, бесідка та лавки, обкошування трави тощо. Активісти Канівської громади провели реконструкцію криниці та впорядкування прилеглої території. Канівський лісгосп теж тоді надав посильну допомогу в створенні хідників та перил побіля них. Наразі кожному приємно пройтися зручними східцями в глибину яру, де бринить струмок чистої джерельної води, помилуватися краєвидами, побути наодинці з первозданною природою.
Принагідно: Королівська криниця – природна місцева історична пам’ятка, що входить до історико-ландшафтної північно-західної частини Канівського нагір’я.

Разом із цією пам’яткою природи канівські лісівники опікуються збереженням та підтриманням у задовільному стані про інші пам’ятки: у кварталі 39 (виділ 4) Канівського лісництва – Віковий дуб (вік – близько 250 років), у кварталі 56 (виділ 1) Михайлівського лісництва – Вікові дуби (дуби і сосни з діаметром стовбура до 150 см),у кварталі 36 (виділ 8) Бучацького лісництва – Вікові дуби (вік – понад 400 років), у кварталі 56 (виділ 5) Михайлівського лісництва – дуби та сосни (діаметр стовбура – до 1 метра).

Чи не найвідвідуваніші місця – пам’ятки природи Лисяче джерело та Рожена криниця, що знаходяться в Бучацькому лісництві і перебувають під постійною опікою тамтешніх лісівників. Прикметними ознаками цих обох пам’яток є надзвичайно чудові ландшафти та лісові насадження, що мають вік близько ста років. Охорона і захист цих об’єктів – як і загалом усіх лісових масивів – найголовніші завдання працівників лісгоспу.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода