Як вибрати зубну щітку: корисні поради

Дата: 15-07-2019, 10:40

Як вибрати зубну щітку: корисні поради
Неправильно підібрана зубна щітка може пошкодити порожнину рота. Обираючи, потрібно враховувати наявність хвороб, стан порожнини, викривленість зубів тощо.

Зубна щітка повинна мати невелику голівку. Це дозволить добре очистити кутні зуби.
Щетина має бути штучною (на жаль, на натуральній щетині бактерії успішно розмножуються). Крім того, – не силіконовою, а з нейлону або поліестеру.
Щетинки мають бути однакової довжини: ніякі різнорівневі, перехресні й із силіконовими вставками та інші «корисності», як запевняє нас реклама, не потрібні. Такі щітки навпаки гірше прочищають. Щетина має бути якомога густішою: що більше щетинок на голівці – то ефективніше очищення.
Найкраще використовувати м’яку щетину, можна використовувати й середньої жорсткості, але сенсу в цьому немає. І ось чому: зубний наліт м’який, він накопичується зазвичай біля основи зубів, щоб його дістати, на щітку потрібно натиснути, а якщо вона буде середньої жорсткості або жорстка – поранить ясна. Постійне травмування ясен призведе до запалення. Жорсткою щіткою користуються тільки за показаннями лікаря і з правильною технікою чистки. М’яка ж із невеликим зусиллям ідеально обігне нерівні поверхні зуба і видалить наліт.
Якщо наліт затвердів або там уже зубний камінь – нічого, крім професійної гігієни порожнини рота у стоматолога-гігієніста, на жаль, не допоможе. До речі, профгігієну потрібно робити всім щонайменше раз на 6 місяців. Перехід на м’яку щетину краще зробити поступовий, бо з незвички через тиждень вона стане схожа на йоржик для туалету.

Звичайна (мануальна) або електрична щітка?
Однозначно мануальна. Її можна використовувати всім. Електричні бувають ультразвукові (УЗ), звукові та механічні (обертається голівка). Всі вони здійснюють вібраційні рухи + механічна має обертову голівку.
Ці вібрації поширюються і на сам зуб, і на коронки та пломби. Через різні показники хвильового опору і невідповідність мікровібрацій відбувається конфлікт на кордоні «зуб-пломба/коронка», що є причиною поступової розгерметизації та скорочення терміну служби.

Ідеально підібрати зубну щітку допоможе стоматолог.

Змінювати зубну щітку треба раз на три місяці. Купуйте нову після перенесених інфекційних хвороб. Після чищення зубів ретельно помийте щітку під проточною водою. Зберігайте в склянці головкою догори.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода