Підсумки «Доби»

Дата: 16-07-2019, 20:30

Підсумки «Доби»
Події.
Сьогодні виконком Черкаської міськради ухвалив рішення щодо заборони отримання благодійної допомоги закладами охорони здоров’я комунальної форми власності Черкас. Таке категоричне обмеження стосується винятково пацієнтів та членів їхніх родин. Українське законодавство дозволяє надавати благодійні внески у грошовій формі благодійниками, які є суб’єктами господарської діяльності.


У зв’язку з виконанням аварійно-відновлювальних робіт на тепловій мережі з 17 до 24 липня тимчасово заборонять рух транспорту вулицею Самійла Кішки (між вулицями Чіковані та Чайковського), без перекриття заїздів до Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги. На час виконання робіт змінять рух маршруток № 9 та №29, у прямому напрямку їх спрямують від вулиці Самійла Кішки вулицями Чіковані й Пастерівською; у зворотному напрямку – вулицями Чайковського, В.Чорновола, Чіковані і далі за маршрутом.


Актуально.
Сьогодні набув чинності Закон про мову. Він зобов’язує посадовців, освітян, медиків, суддів, прокурорів тощо володіти державною мовою та застосовувати її при виконанні службових обов’язків. Державною мовою мають послуговуватися у трудових відносинах, обслуговуванні споживачів, у публічних заходах, рекламі деінде. Порушення прав громадян на отримання послуг українською мовою в держустановах і публічних сферах каратимуть штрафами. Максимальна сума відшкодування – 11 900 гривень. Проте ці норми почнуть діяти лише через три роки.


Число.
На 0,7 % впали ціни по області на харчові продукти та безалкогольні напої. Найбільше (на 27,3% та 15,4%) здешевшали яйця та овочі. На 1–0,3% впали ціни на сметану, соняшникову олію, молоко, сало й маргарин. Водночас на 11,7% та 6,9% здорожчали фрукти, на 2,2–0,5% – м’ясо птиці, хліб, кисломолочна продукція, макаронні вироби, рис, масло.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода