Радіаційна обстановка на території області стабільна

Дата: 23-07-2019, 10:48

Радіаційна обстановка на території області стабільна
За регламентом спостережень, що проводить метеостанція у Черкасах, визначали такі показники радіоактивного забруднення приземної атмосфери:

- сумарна бета активність атмосферних випадінь;
- вміст цезію 137 і стронцію 90 у випадіннях;
- радіаційний фон (потужність експозиційної дози гамма – випромінювання, далі по тексту ПЕД).

У цілому за травень сумарна бета-активність атмосферних випадань на поверхню землі (на один м2) становила 43,7 Бк/м2. У порівнянні з минулим місяцем збільшилась у 1,1 рази.

Впродовж травня добові значення щільності бета-активних випадань коливались в межах 0,8–1,9 Бк/м2 за добу, максимальний вміст бета-випромінювачів спостерігався у пробі, відібраній 08-09 травня. Середньмісячне значення щільності радіоактивних випадань становить 1,4 Бк/м2 за добу. Високим рівнем радіоактивного забруднення вважається щільність сумарної бета-активності радіоактивних випадань, що перевищують 110 Бк/м2 за добу (по результатах першого виміру після відбору).

Насамперед сумарна бета-активність приземного шару атмосфери визначаєтся переважно радіонуклідами природного походження (ізотопами урану, торію та продуктами їх поділу).

Щільність випадань цезію − 137 у 2019 році не перевищувала 0,3 Бк/м2 за місяць, а вміст стронцію 90 - 0,13 Бк/м2 за місяць.

Радіаційний фон впродовж червня 2019 року знаходився в межах 11−16 мкР/год при середньому значенні за місяць 12,1 мкР/год, без суттєвих змін у порівнянні з попереднім місяцем та травнем 2018 року.

Контрольний рівень природного гамма фону (ПЕД) становить 25 мкР/год.
Отже, впродовж травня 2019 року у м. Черкаси значення радіаційного природного фону коливались в межах 10−16 мкР/год і не перевищували значень минулого п’ятирічного періоду.

Інформація до відома.

Радіаційна обстановка на території Черкаської області продовжує бути стабільною. За даними метеостанцій, впродовж червня 2019 року добові значення гамма - фону коливались в межах 10–16 мікрорентген за годину (мкР/год). Поодинокі значення в 16 мкР/год були зафіксовані метеостанціями у містах Звенигородка, Черкаси та Чигирин . Найбільша кількість днів з рівнем гамма – фону у 15 мкР/год спостерігалась у м. Каневі. Найбільша кількість днів з найменшими рівнями гамма – фону у 10 – 11 мкР/год спостерігалась у містах Черкаси (8 днів), Чигирин (5 днів) та Сміла (5 днів).

Для порівняння, середнє значення гамма-фону за червень на метеостанції Чорнобиль становить 21 мкР/год, а максимальне значення – 24 мкР/год.

Контрольний рівень природного гамма-фону становить 25 мкр/год.

У 2019 році впродовж січня-червня щільність випадів з атмосфери бета-активних елементів була в межах допустимих значень. У літній період при аномально теплій та посушливій погоді інтенсивність радіоактивних випадінь зростає за рахунок збільшення ґрунтового пилу в атмосфері при посилених вітрах.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода