Черкащанин заробляє гроші з енергії сонця

Дата: 23-07-2019, 21:29

Черкащанин заробляє гроші з енергії сонця
Майже 200 тисяч гривень на рік із сонця – такий заробіток четвертий рік поспіль має черкащанин Руслан Запорожець. Власноруч чоловік збудував на власному подвір’ї сонячну електростанцію. Про це йдеться в сюжеті ВІККА.

Рухомі сонячні панелі – це частина енергетичної революції на подвір’ї черкащанина. Почалася вона майже чотири роки тому. Спершу чоловік обладнав автономне освітлення. Це був грудень 2015 року.

«Спочатку я встановив шість сонячних панелей – для автономного освітлення на подвір’ї. Але побачив, що панелі виробляють навіть більше електроенергії, ніж треба було для забезпечення освітлення, – розповідає Руслан. – Вже у квітні ці шість панелей виробляли більше енергії, ніж споживає будинок».

Відтоді Руслан вирішив встановити потужнішу електростанцію, загалом вона обійшлася господарю у понад 20 тисяч доларів (ця сума окупилася за 3 роки).

Установку робив самотужки – заощадив на монтажі. Зараз у нього 140 сонячних панелей. Вироблену електроенергії Руслан продає за «зеленим» тарифом: у сонячний день панелі «заробляють» йому близько 1000 гривень, а за місяць – до 30 тисяч гривень.

Майже 200 тисяч гривень на рік із сонця – такий заробіток четвертий рік поспіль має черкащанин Руслан Запорожець. Власноруч чоловік збудував на власному подвір’ї сонячну електростанцію.


Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода