Яким буде серпень, розповіли синоптики

Дата: 1-08-2019, 11:50

Яким буде серпень, розповіли синоптики
Літо вступає в пору поважної зрілості й неспішності. Вгамовує спеку своїх полуднів і встеляє ранки прохолодними росами. А це значить, що прийшов серпень…

Серпень – схил літа, літнє тепло спадає, хоча спочатку це непомітно. Це – найспокійніший місяць літа: рівно гріє сонечко, тимчасово виникають грозові дощі. Йде напружена робота у полі: потрібно і косити, і орати, і сіяти.
Погоду останнього літнього місяця формують переважно західні антициклони, тому тихо, сухо і сонячно. Але, іноді, атмосферні фронти західних циклонів зумовлюють інтенсивні зливи, шквали і град.
Абсолютний максимум температури повітря +40,1º і спостерігався 08.08.2010 р. у Каневі, абсолютний мінімум – +0,8º зафіксовано 31.08.1966 р. у Смілі.

У серпні, в порівнянні с червнем і липнем, найменша кількість дощових днів (10 проти 12). Середньомісячна кількість опадів теж менше на 10-20 мм і становить по області 49-60 мм. Найбільш дощовою буває 2 декада місяця, добовий максимум опадів 30-40 мм. В серпні ще переважають дощі зливового характеру, які характеризуються дуже нерівномірним розподілом по часу і території.
За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, цьогорічний серпень на Черкащині очікується дещо тепліше звичайного та з опадами в межах норми. 🔹Середньомісячна температура повітря становитиме +22° при нормі +19°, кількість опадів 56 мм при нормі 55 мм.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода