Щорічна відпустка для підприємців-спрощенців

Дата: 5-08-2019, 19:01

Щорічна відпустка для підприємців-спрощенців
Управління ГУ ДФС у Черкаській області нагадує, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Інформацію про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подають за заявою у довільній формі.

Звертаємо увагу підприємців-спрощенців: з метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів доцільно подавати до фіскального органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

Водночас єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за себе платник єдиного податку (якщо він − не пенсіонер або не інвалід) сплачує за всі місяці, у яких він застосовував спрощену систему оподаткування, зокрема і за місяць відпочинку.

Отже, слід знати, що на період щорічної відпустки підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, не звільняються від сплати ЄСВ, а також податків (крім єдиного) і зборів, платниками яких вони є.
Зазначена норма передбачена п. 295.5 ст. 295, п. п. 298.3.2 ст. 298 Податкового кодексу України.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода