Річка Рось, що на Черкащині, критично втрачає воду

Дата: 8-08-2019, 13:55

Річка Рось, що на Черкащині, критично втрачає воду
Про те, що на річці Рось складна гідрологічну ситуація, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Водність річки Рось у створі гідрологічного поста Корсунь-Шевченківський у першій половині 2019 року зберігалася значно нижчою за місячну норму і в середньому становила 35-40 % норми.
Погодні умови впродовж весняного періоду сприяли значному зменшенню водності, спостерігалися короткочасні незначні підйоми рівнів води.

За інформацією УкрГМЦ, у третій декаді червня у верхів’ї Росі сформувався незначний дощовий паводок, де загальна амплітуда підйому становила 0,1-0,2 м, проте це суттєвого не вплинуло на водність Росі нижче за течією – вона підтримувалась внаслідок попусків із водосховищ.
Протягом липня рівні води продовжували знижуватись, загальна амплітуда спаду 10-30 см за місяць.
На фоні дефіциту опадів у басейні річки Рось спостерігалась складна гідрологічна ситуація: у верхів’ї річки водність становила 13-15 %, що нижче критерію маловоддя, на притоці Росі – р. Росава водність досягла даного критерію – 20 %. Як відомо, маловоддя – це водність річки з середньої місячною витратою води 20 % та менше.

У створі гідропосту Корсунь-Шевченківський середня за місяць витрата води була 3,03 м3/с або 18 % липневої норми, тим самим досягнувши значень нижче критеріїв маловоддя.

Враховуючи прогноз погоди га на серпень (температура повітря очікується на 1,5-2,0°С вище за місячну норму, а кількість опадів в межах 80-100 % норми), у серпні на р. Рось збережеться режим низької межені, ймовірним є утримання витрат води меншими за критерії маловоддя та близькими до них.
Середня за багаторіччя витрата р. Рось – ГП Корсунь-Шевченківський у серпні дорівнює 12,3 м3/с, найменша з середніх за багаторіччя 2,44 м3/с.
Дощі, які очікуються у серпні неспроможні перекрити той дефіцит опадів, який спостерігається з початку літа. Тому значного збільшення водності річок в області очікувати не варто, - зазначив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода