Розширено перелік категорій дітей, які можуть отримати послуги з реабілітації

Розширено перелік категорій дітей, які можуть отримати послуги з реабілітації

Уряд розширив перелік категорій дітей, які мають право на отримання реабілітаційних заходів. Відповідно до урядової ініціативи, реабілітаційні послуги зможуть отримувати не лише діти з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу, а й діти з іншими нозологічними захворюваннями.

ДЕ ПРОХОДИТИ РЕАБІЛІТАЦІЮ

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я формується Фондом соціального захисту інвалідів та розміщується на веб-сторінці Фонду соціального захисту інвалідів ispf.gov.ua у розділі – «Реабілітація дітей з інвалідністю» – «Перелік реабілітаційний установ, закладів охорони здоров`я».

ЯКА ВАРТІСТЬ РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначає реабілітаційна установа відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначено обсяг та строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. грн.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

ЩО ВХОДИТЬ ДО ЗАХОДІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

ЯК ОТРИМАТИ НАПРАВЛЕННЯ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу соціального захисту заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

– паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
– індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
– виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Направлення дітей на реабілітацію здійснюється в порядку черговості, в межах бюджетних коштів за відповідною програмою.

На 2020 рік для реабілітації дітей з інвалідністю в м. Черкаси виділено 520 тис. грн.

За більш детальною інформацією рекомендуємо звертатися до управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за адресою: бул. Шевченка, 307, громадська приймальня, стіл №17.

Телефони для довідок: 37-80-83, 37-33-17.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x