Великдень вдома: МВС розробило формат святкування

Дата: 10-04-2020, 18:31

Великдень вдома: МВС розробило формат святкування
Богослужіння онлайн, освячення паски за ворітьми двору, відвідування церкви лише по одному. І все це під контролем поліції. Міністерство внутрішніх справ разом з Всеукраїнською радою церков та релігійних організацій узгодили формат проведення великих релігійних свят, йдеться в повідомленні МВС.

На богослужіннях у храмах, в тому числі на Великдень, зможуть перебувати одночасно не більше 10 людей, але віряни в це число не входять. Зокрема, в церкві може перебувати священик, прислужник, дяк і люди, які технічно обслуговують богослужіння та забезпечують онлайн-трансляцію. Усі, крім священнослужителя, мають носити захисні маски чи респіратори.

Саме завдяки онлайн-трансляції парафіяни зможуть бачити службу. Віряни можуть відвідувати храм, але в індивідуальному порядку і лише коли не проводяться богослужіння. За такої умови у великому храмі, окрім священика, може бути одночасно не більше двох людей, а у маленькому – лише один вірянин.

«Усі присутні зобов'язані носити маски, а ззовні не повинно бути черг», – підкреслюють в міністерстві.

Як можна буде освятити паски? На зустрічі узгодили декілька можливостей. У містах священики будуть освячувати паски в пекарнях, на заводах чи в магазинах, тож віряни зможуть купити паски вже освяченими. У сільській місцевості вірянам дозволять виставити великодні кошики за ворота, а священник зможе ходити вулицями і освячувати їх.

«Таким чином вдасться мінімізувати кількість контактів між людьми», – переконані в МВС.
У МВС підкреслили, що патрулі поліції «толерантно та виважено роз'яснюватимуть» необхідність виконання правил карантину вірянам, які захочуть поставити під сумнів заборони.

«Людське життя, його захист, фізичний та моральний розвиток особи - це спільна місія церкви та держави», – підкреслюють в міністерстві.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода