На Черкащині курить кожна шоста особа

Дата: 31-05-2020, 12:15

На Черкащині курить кожна шоста особа
Традиційно щороку 31 травня весь світ, і Україна в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням. За даними опитування домогосподарств у Черкаській області шкідливу звичку палити має кожна шоста особа у віці 12 років і старшому. Повідомляють в Головному управлінні статистики в Черкаській області.

Стаж паління кожного четвертого респондента становить понад 20 років, кожний восьмий палить від 16 до 20 років, кожний третій – від 6 до 10 років. З числа осіб, що палять, 38% тих, які випалюють від 6 до 10 сигарет за день, 35% – від 16 до 20 сигарет.

Витрати на тютюнові вироби домогосподарств Черкащини щомісячно складають в середньому 2,4% грошових витрат. Якщо до витрат на тютюн додати ще витрати на алкоголь, то ця сума у 3,3 раза перевищить щомісячні видатки родини на відпочинок і культуру.

Тютюнопаління в значній мірі сприяє розвитку хвороб органів дихання. У минулому році в області від злоякісних новоутворень гортані, трахеї, бронхів, легенів померло 422 особи. Противники шкідливої звички закликають кинути палити хоча б на один день.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода