Уманчанка створює квіти, які не відрізнити від справжніх

Уманчанка створює квіти, які не відрізнити від справжніх

Бузок, гортензії, лаванда, конвалії, проліски, троянди, смородина, ожина, суниці — уманчанка Ірина Баланюк уже більше семи років захоплюється створенням квітів і ягід із холодної порцеляни і вміє зробити їх такими, що не одразу й відрізниш, де справжні, а де створені її руками. Спеціально для УманьNews.City Ірина розповіла як з’явилося її захоплення, скільки часу потрібно, щоб створити різні квіти чи суцвіття. А також, що робити, коли опускаються руки і творити не хочеться.

Як починалося захоплення рукоділлям

Рукоділлям я цікавилася завжди. Мама навчила плести шпицями і шити, в школі ходила на гурток «Макраме», трішки згодом освоїла в’язання гачком. Декупаж, вишивання бісером — все це також було, але не дуже мене захоплювало. А якось в інтернеті, на якому сайті рукоділля, я побачила гарну заколку для волосся із симпатичними квітами. Стало цікаво із якого матеріалу вона зроблена — так я дізналася про холодну порцеляну. Це різновидність полімерної глини, ось тільки запікати її не потрібно, вона висихає на повітрі протягом доби. Цю глину виробляють в Японії і Кореї. Але ціна… У мене не було можливості купити таку, але я знайшла рецепт домашньої самозвареної холодної порцеляни. Спробувала зварити, вийшло не з першого разу і навіть не з п’ятого. Пробувала ліпити невеличкі букетики для рідних і на подарунки друзям. Але це швидше були декоративні квіти, життя у них не було, а хотілося отримати реалістичну квітку.

Уманчанка створює квіти, які не відрізнити від справжніх

Як не закинути улюблене заняття і не розчаруватися у своїх можливостях

Я порівнювала свої роботи із квітами майстрів і засмучувалася, що у мене так не виходить, порівнювала свої квіточки-квазімоди з їхніми ідеальними і звинувачувала свою самоварну порцеляну і свої ручки-криворучки. В результаті розчарувалася і перестала ліпити. Але слідкувати за творчістю інших не припиняла. І от в Інстаграмі одна відома майстриня виклала фотографію свого букета — він був ідеальним. Колір, фактура листків, кольорова гама — це був шедевр! Гортаючи її сторінку назад, через якийсь час помітила, що букети і квіти змінилися, були такими ж, як і у мене — декоративними, без натяку на реалістичність. Різниця між роботами була величезною, але і час між фотографіями п’ять років! За ці п’ять років її квіти перетворились із декоративних, у прекрасні, ідеальні і справжні.

І у мене відкрилося друге дихання. Я знову взялася за виготовлення глини — нові рецепти, нові компоненти. Навіть не знаю, скільки літрів клею і кілограмів крохмалю я зіпсувала, але з кожним разом глина ставала все кращою і кращою. В результаті моїх експериментів вийшли два різновиди глини. І з цієї холодної порцеляни я й ліплю.

Зараз більше часу приділяю розбору квітів, їх будові. Якщо є можливість, пробую ліпити з натури — живої квітки. Завдяки майстер-класам від майстрів керамічної флористики та інформації, яку я по крихтах збираю із інтернету, прийшло розуміння як і чим тонувати квіти, щоб вони були максимально реалістичними.

З’явилися замовлення від знайомих, потім від їх знайомих, спрацювало «сарафанне радіо».

Скільки потрібно часу, щоб створити квітковий шедевр

Квіти із холодної порцеляни — це кілька етапів клопітливої роботи. Спочатку ліплення квітки, тичинок (якщо вони є), листя. Інколи це займає кілька днів, а часом і тижнів, все залежить від трудомісткості. Квітка повністю висихає за добу. Ягоди сохнуть трішки довше. А потім — тонування олійними фарбами, просушування і фінальне тонування художньою пастеллю. І лише тоді приходить час збирати квіти у композицію. Кожна квітка — це окрема історія.

Є квіти, на ліплення яких потрібно трохи більше часу. Наприклад, у маків пелюсток лише чотири, а ось над майже сотнею тичинок доведеться посидіти пару днів. У цикламена інша історія — у них особливе і складне тонування листя, яке робить їх впізнаваними. А бузок… ви знаєте, скільки квіточок на невеличкій гілочці бузку? А їх потрібно не лише зліпити, а ще й затонувати, а потім зібрати. Також і лаванда. Поки що вона була найбільш трудомісткішою.

Будь-яка нова квітка складна, поки я не зліплю її із глини та не запишу усю послідовність, всі подробиці, щоб наступного разу нічого не забути. Потім вона стає вже не такою складною.

Уманчанка створює квіти, які не відрізнити від справжніх

Ліплення квітів = антистрес

За що я люблю холодну порцеляну?

Ліплення розвиває художній смак. Вчить поєднувати кольори, текстури, експериментувати. Холодна порцеляна — кращий помічник в самореалізації! З її допомогою можна створити абсолютно унікальну річ, вклавши в неї свої душу, емоції, почуття. Ліплення розвиває дрібну моторику, піднімає настрій, знімає стрес і допомагає відпустити неприємні думки. Думаю, це можна порівняти із йогою чи медитацією.

Глина навчила мене по іншому дивитися на квіти! Тепер, розглядаючи їх, стараюся запам’ятати кожну деталь, щоб потім повторити під час ліплення.

Які творчі ідеї не дають спокою?

Мені хочеться ще багато навчитися — освоїти ліплення нових квітів, опанувати нові техніки, експериментувати. Дуже хочу зробити квіткові 3D панно. Адже це так цікаво — розвиватися і пробувати щось нове.

Холодна порцеляна — це безпечний матеріал, із нього можна ліпити різні фігурки для дітей. У мене є задум створити дитячий набір для рахування у вигляді ягід і овочів. Я думаю він зацікавить малюків, а значить допоможе батькам в ігровій формі навчити їх рахувати.

Із великим задоволенням втілюю свої задумки і ліплю квіти за натхненням. Коли просять продати свій букет, я з легким серцем відпускаю його у світ, знаючи, що він принесе радість своїм новим власникам. Хоча щоразу хвилююся про подальшу долю свого дітища, адже кожен букет — це мій емоційний вклад. Для мене подарунок, якщо ми із замовницею розуміємо одна одну і вона готова довіритися мені, а я в свою чергу намагаюся виконати її бажання.

Чому саме квіти із холодної порцеляни?

Холодна порцеляна повністю захопила мене і витіснила усі решту моїх захоплень. Зараз практично увесь вільний від роботи і домашніх клопотів час я присвячую ліпці. Це прекрасна можливість створити своїми руками маленьке квіткове життя.

І у холодні зимові вечори можна милуватися кущиком суниць у горщику на столі чи отримати у подарунок на Новий рік кошик із підсніжниками. А у листопаді, на день народження дівчини чи дружини, подарувати букет улюблених конвалій. Ви лише уявіть її очі! Ці квіти будуть радувати не один день і навіть не один місяць чи рік, і завжди будуть нагадувати їй про кохану людину.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x