У першій половині тижня на Черкащині дощитиме

Дата: 1-06-2020, 16:35

У першій половині тижня на Черкащині дощитиме
Травень 2020 року на Черкащині став найхолоднішим у XXI столітті. Стосовно опадів, то їхня кількість становила 2−2,5 місячні норм. Рекорд залишився за недалеким 2016 роком, коли дощу випало аж 118 мм, тобто 3 місячні норм. Купальний сезон так і не розпочався, температура води у Дніпрі лише +15°, це найхолодніша температура води за весь період спостережень, температура води вже була на цей час 21−23°, а у 2017 році − 26°. Про це повідомляють у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Окрім суттєвого поповнення волого запасів, дощі знизили показник горимості в екосистемах області до 1 класу. Значна кількість опадів зупинила в 3 третій декаді травня зниження рівнів ґрунтових вод. Проте відсутність тепла і сонця стримували розвиток огородини, що може призвести до її часткової загибелі.
На робочому тижні істотного потепління не видно – циклон «ISOLDE» (Ізольда), який затримався над Україною, буде цьому перешкоджати, до того ж обіцяє короткочасні дощі та грози всю першу половину тижня. Температура істотно не зміниться − вночі 4−9º, вдень 14−19º.
У другій половині тижня зберігаються окремі грозові дощі, але антициклон над Чорним морем зведе їх ймовірність до мінімуму, температура почне підвищуватися.

А ось по-справжньому теплу і навіть спекотну, проте ще з невеликими короткочасними дощами погоду прогнозуємо на Свято Трійці, з температурою вночі 10−15º, вдень 23−28º .

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода