У Дахнівському лісництві тренувалися гасити пожежі

У Дахнівському лісництві тренувалися гасити пожежі

У Дахнівському лісництві Черкаського лісгоспу лісівники та рятувальники провели обласні тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. Мета навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з великою пожежею у лісовому масиві. За інформацією обласного лісового та мисливського господарства.

Для гасіння умовної лісової пожежі задіяли 12 одиниць пожежної техніки, працівників державної лісової охорони, працівників Управління ДСНС України у Черкаській області, курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

У ході заходу було продемонстровано різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевіримо боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу обох відомств до всіх необхідних дій на випадок виникнення масштабних лісових пожеж. Крім того, відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж.

За легендою навчань, загорання виявив черговий лісопожежної станції Дахнівського лісництва на моніторі телевізійної системи спостереження. Гасити пожежу починають за допомогою різних методів ­– ранцевих вогнегасників, трактора з плугом для оборювання крайки лісової пожежі, пожежних модулів, грунтомета, пожежних автомобілів. Через сильний поривчастий вітер пожежа набирає загрозливих масштабів. На допомогу викликають підрозділи Управління ДСНС. У результаті спільних заходів пожежу вдається швидко локалізувати та ліквідувати.

«Для захисту лісів від пожеж в держлісгоспах Черкащини функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежних автомобілі, 50 мотопомп, 17 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ, ГАЗ, Форд та іншій пристосованій техніці), В 5-ти лісгоспах, в яких переважають хвойні насадження, функціонують 14 телевізійних систем відеоспостереження та 5 квадрокоптерів. Такі навчання дуже корисні, адже дають змогу скоординувати наші спільні дії, зменшити час на ліквідацію, а відповідно, і збитки від лісових пожеж. Дуже важливо, що є порозуміння між лісовою охороною та рятувальниками. Коли ми виявляємо невеликі загорання в лісі, то справляємося з ними самостійно, адже маємо підготовлений особовий склад та достатню кількість спеціальної техніки й інвентарю. Сьогодні ж ми відпрацювали взаємодію на випадок великих загорань у лісі. Навчання показали високу організацію та готовність підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж», – наголосив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x