Пеню за комунальні послуги ще не нараховують, але закон уже існує

Дата: 31-08-2013, 21:12

Пеню за комунальні послуги ще не  нараховують, але закон уже існує
«Чи нараховують пеню за комунальні послуги і як саме?» З таким запитанням до Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради черкащани звертаються чи не щодня. Проте однозначної відповіді ні приватні особи, ні представники організацій донедавна отримати не могли.

– Ми запросили інформацію з цього питання в Кабінету Міністрів і нещодавно отримали офіційну відповідь від Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, – зазначає начальник планово-фінансового відділу Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Наталія Смірнова. – На сьогодні день Закон України «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги» прийнятий, але ще не вступив у силу. Справа в тому, що нормативно-правові акти, котрі визначають сам механізм нарахування пені, її розмір, умови нарахування і стягнення, ще перебувають в стані проекту, а коли вони запрацюють, невідомо.

Деякі організації, що надають комунальні послуги на місцях, під час укладання нових договорів зі споживачами або переоформлення старих прописують нарахування пені в умовах документів. Тоді незалежно від дії закону людям чи організаціям, котрі укладали ці договори, доведеться сплачувати пеню в тому розмірі і на тих умовах, що зазначені в договорі, а не в законі. Звичайним платникам комунальних послуг треба бути дуже уважними під час підписання таких договорів і перечитувати всі пункти, яким би дрібним шрифтом вони не були написані.

Єдине, що можна порадити звичайному споживачу в таких нестабільних умовах, – старатися вчасно сплачувати за комунальні послуги і не допускати появи боргів.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода